Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
19 Червня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА про організацію роботи зі зверненнями громадян в районній військовій адміністрації за 2022рік

02 Січня 2023 р.

За 2022 рік до районної військової адміністрації надійшло 441 звернення, що на 127одиниць, або 7,8% менше ніж за 2021рік (568звернень).

У структурі звернень, що надійшли до районної державної адміністрації, загалом домінують заяви.

Найбільш актуальні питання, що відображаються у зверненнях громадян, за звітний період це:

  • питання соціального захисту – 332 одиниці, або 75,2% від загальної кількості (за відповідний період 2021 року – 288 одиниць, або  50,7%);
  • на другому місці, питання комунального господарства 48 – одиниць, або 10,8% (за відповідний період 2021року - 62 одиниці, або 10,9%);
  • трійку найбільш поширених замикають охорони здоров’я – 13 одиниць, або 2,9 % (за відповідний період 2021 року - 33 одиниці, або 5,8%).

Як свідчить аналіз у зверненнях громадян найчастіше піднімаються питання соціального захисту - це питання надання матеріальної допомоги; отримання соціальних виплат внутрішньопереміщеним особам.

На другому місці, за кількістю, знаходяться питання комунального господарства - це вартість житлово-комунальних послуг; ремонту місцевих доріг.

Питання охорони здоров'я - це заяви громадян з проханням допомогти в оперативному та санаторно-курортному лікуванні, питання роботи медичних закладів, установ, проходження МСЕК та інші супутні питання.

З метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, на виконання заходів ефективної протидії поширення коронавірусної інфекції та у зв'язку із нападом на Україну країни-терориста та агресора російської федерації 24 лютого 2022року і прийняттям Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» особисті прийоми громадян були обмежені. Так, на особистих прийомах керівництвом обласної військової адміністрації прийнято 6 звернень, це становить 1,3% від загальної кількості, за 2021 рік – 33 зверненя, або 5,8%від загальної кількості.

Кількість повторних звернень громадян протягом звітного року зафіксовано 5, за минулий 2021 рік, їх було 11 одиниць. Для таких звернень громадян розроблені відповідні заходи, для надання додаткових роз’яснень з порушених питань та запобігання виникненню конфліктних ситуацій.

Протягом 2022 року до райдержадміністрації надійшло 6 колективних звернень, або 1,3% від усіх звернень, за 2021 рік – 16 звернень, або 2,8%.

Найчастіше колективні заяви надходять від мешканців району з питань комунального господартсва, транспорту тощо.

68 одиниць, або 15,4% від усіх звернень, за звітний період, зареєстрованих в районній військовій адміністрації, надійшло від соціально незахищених верств населення, тобто від багатодітних та одиноких матерів, інвалідів та учасників війни, дітей війни і пенсіонерів, за минулий, 2020 рік таких було 14,6% від загальної кількості звернень громадян що надійшли до райдержадміністрації.

Зазначену категорію громадян непокоять питання отримання житлових субсидій на оплату комунальних послуг, різних видів соціальної допомоги, зокрема стосовно умов та порядку її отримання, правильності нарахування пенсії, затримки виплати соціальних допомог, надання матеріальної допомоги та допомоги в лікуванні, вартість і якість надання комунальних послуг та інше.

В районній військовій адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» за телефонним №6-24-11,громадяни мають можливість оперативно отримати роз’яснення на актуальні питання.

У зв’язку із загостренням епідемічної ситуації пов’язаної із коронавірусом COVID-19 та у зв'язку із нападом на Україну країни-терориста та агресора російської федерації 24 лютого 2022року і прийняттям Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» відмінено проведення засідань комісії з питань розгляду звернень громадян, днів контролю та перевірок районних військових адміністрацій з питань роботи щодо звернень громадян до завершення карантину.

Районна державна адміністрація вживає відповідні заходи щодо висвітлення на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації та її структурних підрозділів відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та вирішення порушених у них питань.

Питання роботи із зверненнями громадян, організації їх особистого прийому знаходиться на постійному контролі керівництва районної військової адміністрації.


Державні інформаційні ресурси