Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
21 Квітня 2024 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Відповідальність за недостовірні відомості у декларації

19 Лютого 2024 р.

Декларування посадовців - один із найбільш ефективних інструментів запобігання корупції у публічному секторі.  Завдяки запроваджений у 2016 році системі е-декларування сьогодні кожен громадянин може дізнатися, які статки має посадовець, який отримує заробітну плату з коштів державного бюджету.  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечує контроль та перевірку декларації посадовців, аби виявити, чи всі суб’єкти декларування подали декларації та чи відповідає вартість їхнього майна та витрати доходам.   У разі виявлення порушення суб’єкт декларування може бути притягнутий до: 

  • Адміністративної відповідальності - якщо сума виявлених недостовірних відомостей відрізняється від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. За таке порушення суд може зобов’язати суб’єкта виплатити штраф.

  • Кримінальної відповідальності - якщо сума недостовірних відомостей відрізняється від достовірних відомостей на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів, суб’єкту декларування може загрожувати штраф або громадські роботи, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. Якщо сума недостовірних відомостей перевищує достовірні на суму понад 4000 прожиткових мінімумів, передбачено покарання у вигляді штрафу, громадських робіт або обмеження волі, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

  • Дисциплінарної відповідальності - якщо сума виявлених недостовірних відомостей не перевищує 100 прожиткових мінімумів.

  Сервіси для декларантів: Якщо у вас виникають питання щодо заповнення деклараціїви можете скористатися такими сервісами:

  • Служба технічної підтримки НАЗК: support@nazk.gov.ua (відповіді надаються з 9:00 до 18:00);

  • База знань з офіційними роз'ясненнями НАЗК.


Державні інформаційні ресурси