Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
12 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

«Живий вогонь» об’єднує таланти

29 Червня 2016 р.

25-26 червня в місті Хмільник проходив VIII Міжнародний фестиваль етнічної музики та культури «Живий вогонь».

Вже другий рік поспіль фестиваль спрямовує свою благодійну діяльність на підтримку українських батальйонів, які захищають нашу територію на Сході України. До організації фестивалю долучаються громадські та волонтерські організації області. Фестиваль не є комерційним,  спрямований на кожного, хто хоче відчути справжню українську культуру і поринути у його історію.

Фестиваль був представлений колективами з різних областей: автентичний спів, танці, кобзарі, бандуристи, барди, козацькі школи бойових мистецтв, майстри ремесел і промислів, різні види майстер-класів з народної творчості.

Незабутні враження отримали учасники від кінного театру, змагань воїнів середньовічної доби, старовинного обряду «толока», барабанного шоу за участю відомих Київських артистів «Drum-bend», відомих етно-рок гуртів таких, як «ТаРута» (Київ), «Друже музико» (Одеса), «Haspid» (Харків) та інші. Феєрію вогняного дійства відтворив кращий арт-колектив області козацького вогняно-піротехнічного шоу «Полум’я віків».

На території фестивалю діяв відкритий табір «Козацька слобода», польова кухня. Програма фестивалю була насичена різноманітними безкоштовними майстер-класами з прадавнього та сучасного декоративно-прикладного мистецтва: вишивки, гончарства, ковальства, лозоплетіння, вироби із соломки, лиття, інкрустації по дереву, виготовлення іграшок, тощо; відтворення обрядів плетіння вінків, водіння хороводів, ігор та розваг на національних традиціях фізичної культури; майстер-класи з духовних практик.

До участі в цьому грандіозному заході долучився і сектор культури і туризму Могилів-Подільської районної державної адміністрації, делегувавши один з кращих колективів – народний фольклорний  гурт «Борщівчанка» та чолі з керівником Світланою Андрусь і директором місцевої школи Василем Македоном.

У містечку майстрів демонструвала свої вироби і проводила майстер-клас директор районного музею етнографії та народного мистецтва імені Марії Руденко, писанкарка Марія Гоцуляк.

Учасники свята, а серед них чимало відпочиваючих у здравницях Хмільника з усієї України і закордоння схвально оцінювали мистецький внесок могилівчан у барвистий вінок фестивалю.

Марія Гоцуляк


Державні інформаційні ресурси