07 Серпня 2022 р.

З грудня - День людей з особливими потребами

03 Грудня 2021 р.

Людське життя сповнене надій, сподівань та прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя. Завдання суспільства ― не залишити людину наодинці зі своїми проблемами, а надати всю необхідну допомогу для відновлення здоров`я, для полегшення фізичного та морального стану.

Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності,  прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.

Усунення бар`єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов`язання щодо людей з обмеженими можливостями, створює для них необхідні правові, соціально-побутові умови життя, надає ряд пільг, конституційно гарантує рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

В управлінні соціального захисту населення Могилів-Подільської районної держаної адміністрації на обліку перебуває 3506 осіб з інвалідністю, в тому числі 379 дітей. Усі вони вимагають до себе підвищеної уваги.

В поточному році в санаторіях України безкоштовно оздоровлено 30 осіб з інвалідністю, на що спрямовано 237,8 тис. грн. Ще 19 особам з інвалідністю виплачено 10,2 тис. грн. компенсації замість санаторно-курортної путівки.

Комплексні реабілітаційні послуги в реабілітаційних центрах отримали 14 дітей з інвалідністю, 2 особи направлено на професійне навчання.

За рахунок коштів державного бюджету 27 осіб з інвалідністю отримали 24,7 тис. грн. одноразової матеріальної допомоги. Ще 52 особи отримали допомогу за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 68,0 тис. грн.

Для забезпечення технічними засобами реабілітації управлінням соціального захисту населення видано 155 направлень, що дало можливість людям з особливими потребами отримати 180 одиниць таких необхідних їм засобів на загальну суму 901,2 тис. грн. З червня цього року роботу щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації продовжили територіальні громади району, що дало можливість наблизити таку важливу послугу до людей, що її потребують.

Але не будемо забувати про головне – найбільше, чого потребують такі люди – це наша увага та розуміння.

Особи з інвалідністю – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі людські надії на те, що все буде добре. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально-активними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

У цей день хочеться побажати їм теплих стосунків із близькими, бадьорості духу та міцного здоров`я, і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та великої сили волі, що ці можливості породжує, а всім нам побільше душевної щедрості і милосердя, які втілилися б у добрі справи.