«Вишивана доля Могилів – Подільського району»
19 Травня 2016 р.
Сьогодні, в рамках відзначення Дня вишиванки в Україні, цікавим осередком творчості та натхнення, де зберігаються споконвічні народні традиції створення етнічного вишитого одягу, рушників, постільної білизни є районний музей етнографії на народного мистецтва імені Марії Руденко, який був створений за ініціативою Марії Гоцуляк в 2003 році, яка і є його директором.
В одній із виставкових зал музею представлено широку палітру виробів виконаних переважно на старовинному домотканному матеріалі, а також з використанням сучасних технологічних можливостей вишивання: хрестик, качалочкова гладь, художня гладь, занизування, мережки. Серед представлених вишиваних виробів можна ознайомитись з технікою виконання Марії Руденко та відтвореними виробами за автентичними зразками. Родзинкою музею є рушник «Вишивана доля Могилів – Подільського району», авторська робота Марії Гоцуляк, яка в основу поклала народний розпис української печі, виконаний Анастасією Корсовською, майстринею с. Сказинці.
Творче об’єднання «Світлиця», яке успішно функціонує на базі музею вже багато років, гуртує майстринь Могилів – Подільського району, які збираються для обміну творчим надбанням, організацій персональних виставок та виконання спільних робіт. Музей тісно співпрацює з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм, Вінницьким обласним центром народної творчості, Могилів – Подільським краєзнавчим музеєм та Будинком творчості.
Музей інтерактивний, де можна не тільки приміряти на собі вишиванки майстринь, а й самому спробувати вишивати у майстер-класі, які проводяться систематично. Доповненням музею є громадський музей «Подільська хата», засновник Микола Новіцький.
Цього ж дня в центральній районній бібліотеці відбувся семінар під керівництвом директора Головенко Н.П., методиста Вартанович Н.М. за участю працівників бібліотек територіальних громад району, який проходив під гаслом «Одягніть вишиванку - об’єднайте країну!». Під час роботи семінару слухачі мали змогу ознайомитись з підбіркою літератури на дану тематику та роллю сучасної бібліотеки в культивуванні медіаграмотності свої читачів.
З метою збереження та популяризації українських традицій та об’єднання українців нині майже кожен одягнув вишиванку в установах, організаціях , навчальних закладах району.