Виховуємо культуру полювання, боремося з браконьєрами і хижаками...
17 Лютого 2016 р.
Мисливство - досить популярний вид відпочинку. В Україні зареєстровано близько півмільйона мисливців, на Вінниччині - майже 29 тисяч. Найпопулярнішими видами є літньо-осіннє полювання на пернатих, осінньо-зимове на хутрових звірів. Досить популярними є колективне полювання на копитних тварин, індивідуальне полювання.
Мисливські угіддя ДП “Могилів-Подільільський лігосп” складають 22,9 тис. га. на території Вендичанського, Мурованокуриловецького, Котюжанського, Івашковецького, Джуринського, Моївського і Ямпільського лісництв. Основними мисливськими видами є козуля, кабан, заєць-русак, лисиця, борсук, куниця лісова.
У Івашковецькому лісництві підприємством побудовано 20-гектарний вольєр для утримання та розведення дикого кабана в напіввільних умовах. Це сприятиме збільшенню популяції дикого кабана. Саме вольєрне господарство відповідає потребам, оскільки штучне розведення тварин забезпечує стабільний приріст поголів’я, гарантовані результати полювання, а відтак додаткові прибутки.
Для покращення умов полювання на диких тварин проведено ряд біотехнічних заходів, що в свою чергу поліпшує життя диким тваринам. В кожному лісництві достатньо заготовлено кормів для зимової підгодівлі тварин. В кожному лісовому урочищі є біотехнічні споруди в які викладають сіно, зерно, коренеплоди а в так звані солонці викладається сіль.
Ведемо постійну боротьбу з хижаками. За 2015 рік і мисливських угіддях підприємства відстріляно 10 вовків, 61 бродячу собаку, 10 бродячих котів. Вагомим є внесок у виконання цього завдання бригади мисливців Чернівецького району на чолі з лісничим Моївського лісництва Валерієм Шаплавським.
Постійно контролюємо правильність ведення мисливського господарства іншими користувачами мисливських угідь, дотримання мисливцями правил полювання.
Досить серйозною є проблема браконьєрства. Лісова охорона, районні мисливствознавці лісгоспу приділяють цьому питанню серйозну увагу. За 2015 рік працівниками підприємства складено 40 протоколів на порушників правил полювання. До місцевих бюджетів порушниками було сплачено 6647 грн. штрафів. Особливо хочеться відмітити мисливствознавця Мурованокуриловецького району Нагірняка С.М., який особисто склав 12 протоколів, а 16 січня 2016року разом з головою Мурованокуриловецької райради УТМР Мельником П.В. затримали браконьєрів, які незаконно добули дикого кабана. Браконьєри повністю відшкодували збитки (10000 грн.) і заплатили значні суми штрафу (по 1020грн. кожен).
Це ще одне підтвердження тїєї простої істини, що без залучення громадськості важко викорінити це ганебне явище - браконьєрство. Якщо у вас є інформація про порушення правил полювання, просимо повідомляти нам за телефонами 6-51-12; 6-51-82.
Культуру полювання, поведінки на природі слід формувати з дитинства. Тому працівники Могилів-Подільського держлісгоспу проводять практичні заняття з учнями шкіл, членами учнівських лісництв, що дає розуміння дітьми справжніх цінностей у спілкуванні з природою. Адже не виключено, що в майбутньому ці школярі стануть мисливцями зі сформованим правильним баченням суті полювання і мисливського господарства. Ми маємо говорити про коректне добування диких тварин, а не про жорстоке вбивство, про нелегку й трудомістку роботу по розведенню, примноженню і збереженню мисливської фауни.
Олександр Хомич, головний лісничий ДП “Могилів-Подільільський лігосп”