Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
22 Квітня 2024 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Відкрито прикордонний відділ «Студена»

16 Грудня 2015 р.

З метою збільшення щільності охорони державного кордону та з урахуванням змін в обстановці на придністровському сегменті українсько-молдовського рубежу, керівництвом Держприкордонвідомства було  прийнято рішення про відкриття  на даному напрямку  нового прикордонного підрозділу. Ним став відділ прикордонної служби «Студена», що у Піщанському районі Вінниччини.


В урочистостях взяли участь начальник Південного регіонального управління Держприкордонслужби України генерал-майор Сергій Косік, Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, керуючий Могилів-Подільською єпархією митрополит Агапіт, керівники органів місцевого самоврядування, представники депутатського корпусу Обласної ради.
Генерал-майор Сергій Косік привітав персонал з відкриттям, а кращим військовослужбовцям вручив грамоти та грошові премії. «Упродовж короткого часу, відведеного на відбудову відділу, ви склали своєрідний іспит на міцність і зробили крок, що наближує нас до сучасних європейських прикордонних стандартів», - підкреслив керівник Південного регіонального управління.
Губернатор області Валерій Коровій у своїй промові подякував охоронцям кордону за службу і зазначив, що Могилів-Подільський прикордонний загін є найпотужнішою бойовою одиницею області. Кращих військовослужбовців відділу очільник області нагородив почесними грамотами
       Як зазначив начальник прикордонного загону полковник Юрій Василик: «Загалом на облаштування ВПС «Студена» з боку Вінницької Обласної державної адміністрації виділено близько 180 тисяч гривень. В рамках фінансового забезпечення та власними силами прикордонники здійснили ремонт та оновлення будівель, споруд адміністративно-житлового і господарського призначення, проклали водопостачання та водовідведення, переобладнали мережу теплопостачання, а також відремонтували бокси, де зберігається та утримується автомобільна техніка: легкові авто, мотоцикли, квадрацикли».
Того урочистого дня автопарк відділу поповнився ще одним авто – новітнім легковиком «Fоrd-Rеnzеr». Його вартовим кордону передав генерал-майор С.Косік. Очільник Регіонального управління  також подарував прикордонникам новий телевізор.
Під час відкриття гості мали можливість оглянути відремонтовані будівлі, новостворені робочі місця для прикордонників та ознайомитися з сучасними технічними засобами, що використовуються в охороні кордону.
Довідково:
Відділ прикордонної служби «Студена» Могилів-Подільського загону відповідає усім сучасним прикордонним стандартам, а його інфраструктура та технічне забезпечення дозволяє якісно виконувати завдання з охорони та оборони державного кордону. Даний підрозділ створено на базі колишньої одноіменної прикордонної застави. Персонал підрозділу охороняє сухопутну ділянку державного кордону України з невизнаною Придністровською Республікою, протяжність якої – близько 14 км. Охорона даної ділянки кордону вимагає від вартових рубежів постійної готовності та нестандартних підходів. Всього у підрозділі проходять службу понад 30 прикордонників, серед яких - двоє військовослужбовців-учасників антитерористичній операції на сході України,  нагороджених відомчими відзнаками.
 


Державні інформаційні ресурси