Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
08 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

В Могилів-Подільському районі створено громадське об'єднання "Наддністрянська пасіка"

14 Березня 2016 р.

Нещодавно  відбулась нарада-семінар  пасічників  району  та  міста  з  питань  справ  галузі  бджільництва  та  перспектив  її  розвитку. 

В  нараді  взяли  участь  начальник  управління  агропромислового  розвитку  райдержадміністрації  Козачок  Василь, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Могилів - Подільської районної державної адміністрації Чувашова Т.М., пасічники  Могилів-Подільського,  Чернівецького  районів  та  м.Могилів-Подільського,  ТОВ  СП  «Мед  Поділля»  в  особі  директора  Микитюка  Івана.,  начальників  лікарні  ветеринарної  медицини  у  Могилів-Подільського  району  та  м.Могилів-Подільський  Білоуса  Сергія  та  Микитюка  Віталія.

У загальному обсязі виробництва меду в Україні частка Вінницької області становить  7%.Також аналогічний   внесок Могилівщини. Загалом 98% меду виробляється приватними господарствами, 2% — сільськогосподарськими підприємствами.

Має бути діалог між державою та бджолярем щодо ветеринарного забезпечення, створення інвестиційних можливостей, контролю якості й безпеки продуктів бджільництва.  Пасічники  поділились  своїми  здобутками  та  проблемами,  які  виникають  у  повсякденні.  Найбільше  питань  виникало  з  приводу  впливу  хімічного  обробітку  сільськогосподарських    рослин  засобами  захисту,  ціни  на  реалізацію меду,  лабораторних  досліджень  та  інше.

Запилення за допомогою бджолиних сімей — найнатуральніший, найприродніший і найбезпечніший спосіб підвищення врожайності сільгоспкультур. Переважна більшість аграріїв не хочуть звертатися до бджолярів за допомогою щодо запилення полів та платити за це гроші. За кордон експортується мед найвищої якості.. Бджоляр має мати ветеринарне посвідчення пасіки. Контроль якості меду проводиться у двох площинах. Перше — визначаються якісні показники: що є хорошого в меді; і друге — показники безпеки:чи є в меді антибіотики, пестициди, тяжкі метали тощо. Щоби мед мав хороші показники якості, бджоляр має дотримуватися всіх норм і правил пасічникування та гігієни. Крім того, послуговуватися сертифікованими ветеринарними препаратами для лікування бджіл, які не містять антибіотиків.

Найціннішим вважається мед, що зібраний бджолою з одного медоноса.  Його називають монофлорним, або мономедом. В Україні мономед переважно отримують у місцях, де переважає певний медонос. Товарними партіями в нас у країні можна зібрати всього п’ять видів монофлорного меду  — соняшниковий, гречаний, ріпаковий, липовий, акацієвий. Є також поліфлорний мед (різнотрав’я), який збирають по всій Україні. Найбільшу товарну нішу посідає соняшниковий мед (світло-золотистий із характерним приємним смаком і легким ароматом) і його симбіози з іншими видами.

Постійною проблемою для бджолярів є отруєння бджіл. Аграрії, відповідно до Закону України «Про бджільництво», у разі застосування засобів захисту рослин повинні відповідним чином сповіщати органи місцевої влади та пасічників. Часто ця норма закону не дотримується. Тому в закон потрібно внести відповідні доповнення та зміни, які б регламентувати співпрацю  аграріїв та бджоляра в питанні збереження бджіл. 

ТОВ СП "Мед Поділля" має в розпорядженні чудову базу по виробництву бджілопродукції та розгалуженою мережею фірмових магазинів меду. Підприємство має прекрасну репутацію і торгові контакти як в Україні, так і за її межами. Новим напрямом в роботі організації є онлайн торгівля продукцією бджільництва.
Продовжуючи добрі традиції колишніх років ТОВ СП "Мед Поділля" забезпечує професійним інвентарем пасіки Вінницької області та інших регіонів України. Практично в усіх районах Вінничіни діють заготівельно-обмінні пункти, куди бджолярі-приватники мають можливість здати бджілопродукцію. Там же працюють наші досвідчені фахівці, що надають професійні консультації відносно розведення бджіл.

На  загальних  зборах  пасічників   створено  Громадське об’єднання  « Наддністрянська пасіка» для  відстоювання  професійних  та  виробничих  інтересів  в  різних  інстанціях  та  координації  своєї  роботи.  За  рішенням  більшості  присутніх  на  зібранні  було  обрано голову  та членів  правління , затверджено  статут об’єднання  та вирішено  ряд   організаційних  питань.  

Фото без опису


Державні інформаційні ресурси