Урок географії в Озаринецькій школі, що присвячений воді та її користі на нашій планеті.
22 Березня 2016 р.
Вода - вичерпний ресурс. Ми ніколи не матимемо її більше, ніж маємо сьогодні. В час технічного прогресу ми, самі того не усвідомлюючи, почали сприймати питну воду як належне.
Зупинімось хоча б на хвилину і замислимось, що ми можемо зробити для теперішнього і майбутнього? Чи дійсно ми віддаємо шану благу, яке дає планеті життя? Чи дбаємо про бережливе ставлення до води? Чи залишимо наступним поколінням шанс відчувати, куштувати та використовувати цілющу кришталево-чисту рідину? Саме про це говорилося на підсумковому уроці географії в 5 класі Озаринецької СЗШ І-ІІІ ст., який був присвячений воді та її користі на нашій планеті.
Вчителька Світлана Телеватюк поділила клас на дві команди - «Немійку» та «Джерело» які змагалися між собою, хто знає більше прислів’їв, пісень, віршів на тему води, відгадували загадки, читали свої казки, ділилися один з одним знаннями про воду та правилами екології.
Світлана Іванівна розповіла про те, що їхнє село знаходиться на кристалічному щиті, тому в населеному пункті вода інколи в деяких місцях є дефіцитом, адже важко викопати криницю і дістатися води. Діти в підтвердження словам своєї вчительки розповідали на якій глибині знаходяться криниці біля їхніх будинків: – У нашій криниці вода знаходиться на глибині – 37 метрів, а у нашій – 28, - розказували діти. Як виявилося в Озаринцях наглибша криниця має 41,5 метрів.
Школярі настільки гарно підготувалися до змагань, що журі важко було віддати комусь перевагу, адже бали були на одному рівні. Саме тому перемогла дружба і команди за гарні знання та активну гру отримали популярні енциклопедії «Дітям про все на світі», які їм вручив Іван Мельниченко, інженер по використанню водних ресурсів Ямпільського міжрайонного управління водного господарства. В своєму виступі Іван Васильович зазначив: «В нашому районі до Дня води кожного року приурочуються якісь заходи. В минулому році у Вендичанах відбувся захід «Збережи малу річку». В цьому - вирішили питання води підняти в Озаринцях, адже для цього населеного пункту тема дуже актуальна. На днях такий же захід відбудеться у Мурованокуриловецькому районі, в одній із шкіл. Чому ми робимо ставку на учнів? До середини 21 століття проблема дефіциту води стане дуже гостро, такої думки дотримуються міжнародні експерти, тому важливо виховувати у молодого покоління дбайливе ставлення до природних ресурсів, яке дозволить покращити життя на нашій чудовій планеті. Якщо це усвідомлять діти, то вони понесуть цю інформацію в свої сім’ї і тоді кожен з нас буде розуміти, що є небезпека в майбутньому залишитися без води. Тож давайте разом збережемо нашу планету блакитною - з усіма її океанами, морями, річками, озерами та джерелами! Лише таким чином ми забезпечимо чисте, здоровее майбутнє, бо де є чиста вода- там є життя!, - підсумував Іван Васильович.
Урок був настільки захоплюючим, що дзвінку, який покликав на перерву, учні не зраділи, бо ще багато чого хотіли розповісти.
Відзначення дня води – чудовий привід нагадати українцям про дбайливе ставлення до водних ресурсів. Адже лише своїми діями ми зберігаємо або знищуємо природу України. Пам’ятаймо про це.
Лариса Знак