Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
05 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Уперше Уряд України підготував середньостроковий план дій та бюджетну декларацію

25 Липня 2017 р.

Кабінет міністрів України, 19 липня, відзвітував про результати роботи за перше півріччя і оприлюднив пріоритети на наступні шість місяців. Головна мета роботи уряду Володимира Гройсмана залишається незмінною – трансформувати економічні успіхи в підвищення якості життя українських громадян.

Підґрунтя для проведення масштабних соціальних реформ вже створене. Уперше уряд Володимира Гройсмана підготував середньостроковий план дій, який містить конкретні пропозиції щодо реформування економіки та соціальної сфер і бюджетну декларацію, яка дозволить ефективно планувати капітальні державні видатки.

Завдяки зусиль уряду підтриманих міжнародною спільнотою у липні цього року в Лондоні пройшла міжнародна конференція з підтримки започаткованих командою Володимира Гройсмана реформ.

Необхідний фінансовий ресурс для проведення масштабних соціальних реформ буде створений за рахунок відновлення економіки, пожвавлення підприємницької діяльності і збільшення бюджетних надходжень. В цьому році уряд закріпив і покращив минулорічні економічні досягнення.  Зокрема, обсяг капітальних інвестицій у січні – березні зріс на 21,4% (до січня березня 2016р), за 5 місяців експорт зріс на 25,9% проти  «мінус» 11,5% у аналогічному періоді минулого року.  Як результат - у першому півріччі перевиконання бюджету склало 29 млрд. грн. проти дефіциту  35,7 млрд. грн у січні-червні 2016. Середня зарплата за перші п’ять місяців року збільшилася на 36,8% до 6494 грн.

Надалі ціллю Уряду №1 залишається подальше економічне зростання. Задля цього Уряд покращує умови ведення бізнесу.

У минулому році Кабінет міністрів розпочав масштабну дерегуляційну реформу. У минулому році було скасовано більше 360 застарілих нормативних актів. Наприкінці травня цього року уряд зареєстрував у Верховній раді законопроект (№6480), який пропонує визнати недійсними всі нормативні акти, які ухвалювались ще за радянських часів. Зараз триває робота над створенням публічної автоматизованої бази перевірок, завдяки якій кожен зможе промоніторити перевірочну діяльність контролюючих органів.

Одне з найбільших досягнень – запуск з 1 квітня автоматичного відшкодування ПДВ. Це дозволить ліквідувати корупцію при поверненні цього податку з бюджету. Добросовісні підприємства отримали можливість повертати свої гроші без жодних затримок.  Завдяки успішним крокам у боротьбі з корупцією, у тому числі на митниці, зростають бюджетні надходження.  Надходження митних платежів до державного бюджету за I півріччя 2017 року склали 143, 5 млрд. грн., що на 37,3 %  (або на 39 млрд. грн.) більше за аналогічний період минулого року.

Значно полегшують умови ведення бізнесу й інші урядові рішення. Зокрема, уніфіковано процедуру подання документів в електронній формі до органу ліцензування, ухвалено рішення про відкриття публічного доступу до інформації про містобудівну документацію через новий веб-сервіс на сайті Мінрегіону.

 Уряд створює нові стимули для залучення інвестицій, ініціюючи прозорий і чесний продаж державних підприємств. 4 липня Кабінет міністрів ухвалив законопроект «Про приватизацію державного майна», який формує сучасне правове середовище для залучення інвестицій.  Головна мета закону – чесний і прозорий продаж державного майна, який стане інструментом залучення реальних інвесторів в Україну.

Уперше в історії була проведена інвентаризація держпідприємств. Тільки центральним органам виконавчої влади належить близько 3500 держпідприємств сумарною вартістю активів 1 704 млрд грн. Приміром, у Польщі таких підприємств в 10 разів менше. Після оцінки портфелів держкомпаній визначено, які з них мають залишитися в державні власності, які мають бути виставлені на продаж і т.д. Цей документ буде постійно оновлюватись.

Уряд підтримує стратегічні для економіки галузі,  впроваджуючи нову стратегію бюджетного планування: гроші йдуть за пріоритетними напрямками. Один з них – підтримка агропромислового комплексу. Сектор АПК (разом з переробкою) забезпечує 17% ВВП. Тому державні інвестиції в цей сектор є вкрай важливими для розвитку економіки в цілому.  Зокрема, в цьому році на здешевлення кредитів в АПК буде направлено 300 млн грн.,  ще 550 млн підуть на часткову компенсацію закупівлі  с/х техніки вітчизняного виробництва.  Агросектор залишається перспективним і для інвесторів. Так, у січні-березні 2017 р. до 2016 р. капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство зросли на 57,9 % (близько 10,9 млрд грн). Аграрний експорт за січень-травень 2017 р. збільшився на 31,4 % ( до $7,5 млрд ).

Уряд розпочав масштабне відновлення інфраструктури. Відновлення доріг – залишається в пріоритеті. Підтримані парламентом урядові зміни до бюджету-2017 передбачають збільшення фінансування дорожнього господарства на  3,25 млрд грн. Додаткове фінансування надходить від ДФС. Зокрема, завдяки перевиконанню плану в рамках митного експерименту за перше півріччя на дороги перераховано 7,4 млрд грн. Завдяки стабільному фінансуванню вже виконано ремонтно-будівельні роботи на  372  км доріг, ліквідовано 5960 тис. кв. м ямковості.

Україна активно відновлює аеропортову інфраструктуру. Зокрема, розширено географію польотів через місцеві аеропорти (Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Херсон). За п’ять місяців цього року обсяги пасажирських перевезень українських авіакомпаній зросли на 42,5 %  (3471,1 тис. осіб).

Уряд будує енергонезалежну державу,  поставивши на меті амбіційне завдання – до 2020 р зробити нашу державу енергонезалежною.  До нашої цілі - 2020 наближає нас робота ПАТ «Укргазвидобування», яке стабільно нарощує обсяги українського видобутку газу. Завдяки встановленню єдиної ціни на газ підприємство отримало додаткові кошти на ремонт і введення в експлуатацію нових свердловин, розвідувальне буріння, модернізацію інфраструктури. За І півріччя 2017 р. видобуто 9,7 млрд куб. м газу, що на 3,8% або 0,36 млрд куб. м більше, ніж за шість місяців 2016 р.

Одночасно уряд підтримує проекти, які дозволяють скоротити споживання енергоресурсів. Так, в цьому році на «теплі кредити» виділено  730 млн грн .


Державні інформаційні ресурси