Українська мова-основа національної незалежності українського народу
10 Листопада 2016 р.
9 листопада - День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора - літописця і починається писемна українська мова. В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в навчальних закладах. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.
Формуючи розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширюючи знання про красу і багатство української мови, історію її розвитку, Могилів-Подільська центральна районна бібліотека презентувала книжкову виставку «Українська мова - основа національної незалежності українського народу». 10 листопада було проведено свято «Слово, до слова – зложиться мова» за участю студентів технолого-економічного коледжу Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри. Наприкінці заходу пригадали геніальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову» та прийшли до висновку, що народ, держава, мова – це поняття не роздільні. Без мови немає народу, і , навпаки, без народу не існує мови.