Могилів-Подільська районна державна адміністрація
офіційний сайт
09 Грудня 2023 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Україна пропонує ухвалили резолюцію про засудження енергетичного терору - виступ Президента Володимира Зеленського на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному після ракетних ударів РФ

24 Листопада 2022 р.

Пане голово, пані та панове!

Ми чекаємо жорсткої реакції світу на сьогоднішній російський терор. Ми чекаємо реакції партнерів. Ми чекаємо реакції друзів – не просто спостерігачів. Ми чекаємо реакції всіх тих, хто справді визнає Статут ООН.

Ми робимо все, що можливо. Україна представила формулу миру. Світ її чув.

10 пунктів, як повернути повну силу Статуту ООН, який був порушений Росією, і гарантувати безпеку Україні, безпеку Європі та всім народам планети, які потерпають від наслідків російської агресії.

У відповідь на нашу формулу миру Росія крокує за пунктами своєї формули терору.

Наступного ж дня після того, як я запропонував українську формулу миру на саміті G19 в Індонезії, ми отримали по десять російських ракет на кожен пункт формули миру. Удари тривали.

Ми звільнили Херсон. І щойно російська армія звідти втекла, вона почала методично руйнувати це місто. Щодня – удари.

Цієї ночі – черговий ракетний удар по Запорізькій області, по лікарні – по корпусах, де розміщувалося пологове відділення. Російські терористи забрали життя немовляти – дитині було два дні, коли її вбила російська ракета!

І потім знову – загиблі, загиблі, десятки поранених. У місті Вишгороді сьогодні вдень – влучання в житловий будинок, 35 людей постраждали, четверо загинули.

Це один з основних пунктів російської формули терору – ракети.

Лише за один сьогоднішній день – майже 70 ракет проти нашої енергетичної інфраструктури. Є влучання, на жаль, і в житловий будинок. Лікарні, школи, транспорт, житлові райони – усе постраждало.

Російський терор призвів до блекауту, причому не лише в Україні. У сусідній Молдові також зникло світло.

Але ніде у світі не повинне зникнути розуміння, чого саме Росія хоче досягти такими ударами.

Енергетичний терор – це аналог застосування зброї масового ураження.

Коли на вулиці мінусова температура, а десятки мільйонів людей унаслідок влучання російських ракет по енергооб’єктах залишаються без електрики, тепла й води, це очевидний злочин проти людяності.


Державні інформаційні ресурси