Сучасні педагогічні технології
11 Грудня 2015 р.
Нещодавно відбувся районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти району з проблеми: «Сучасні педагогічні технології та їх роль у підвищенні результативності НВП».
Метою семінару була активізація та всебічний розвиток творчих здібностей педагогів, формування в них зацікавлення сучасними прийомами науково-методичної роботи, яка спонукає вчителя до роботи над підвищенням свого фахового рівня, сприяє збагаченню педагогічного колективу педагогічними знахідками, допомагає молодим учителям переймати майстерність у більш досвідчених колег.
Гостинно двері відчинила для учасників семінару Юрковецька СЗШ І-ІІІ ступенів. Вітальною композицією і хлібом-сіллю зустріли гостей учні та адміністрація закладу.
Відкрила семінар Н.Сушак,завідувач РМК, яка зазначила про важливість нових підходів до управління навчальним закладом, вдосконалення навчально-виховного процесу, адже діяльність заступника – це заснована на досягненнях науки та передового педагогічного досвіду система аналітичної, організаційної, діагностичної, науково-практичної, інформаційної діяльності з підвищення наукового та загальнокультурного рівня педагогічних працівників, удосконалення їхньої професійної компетентності і підвищення ефективності навчально-виховного процесу.
З візитною карткою начального закладу виступив директор Сема М.П. Змістовним доповненням до виступу директора була цікава інформація про історію та досягнення школи через давно забуту, але актуальну і сьогодні технологію «радіозв’язку».ЇЇ підготували Анісімова В.П., заступник директора з виховної роботи та Сема А.П., педагог-організатор.
Заступник директора з НВР Олена Косовець приємно вразила всіх присутніх власною презентацією про інноваційні технології навчання, в процесі якої заступники директорів пригадали цілий арсенал сучасних технологій і побачили результативність їх впровадження в Юрковецькій школі.
В ході практичної частини учасники семінару мали змогу відвідати різнопланові уроки з власними родзинками сучасної дидактики. Уроки проводили Кисляк О.В., Сваричевська Л.В., Завадська Л.М., Павленко А.В.
Значне місце в семінарі зайняв методичний практикум для заступників.
Методичну скарбничку заступників було поповнено двома інноваційними технологіями роботи з педагогічними кадрами: Е. Бонно «Шість капелюхів» ( її презентувала шкільна творча група вчителів та Кейс-метод (Case study, метод аналізу ситуацій), розроблений англійськими науковцями М. Шевером, Ф. Едейем та К. Єйтс – спільний практикум для усіх учасників семінару.
Шкільній національній ідеї була присвячена екскурсія до кімнати Бойової слави.
Підведення підсумків роботи семінару відбувалося за технологією «Відкритий мікрофон». Головне побажання учасників – продовжити зустрічі однодумців, які прагнуть позитивних змін в освіті та формують корисний простір знань!
Н.Сушак, завідувач РМК