Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
02 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Стартовий майданчик для розвитку

25 Грудня 2015 р.

Одним із основних завдань системи національної освіти суверенної України є формування  творчо активної, всебічно розвиненої особистості.

У Національній доктрині розвитку освіти, що визначає стратегію і основні напрямки розвитку освіти в Україні в ХХІ столітті, записано: «Система освіти має забезпечувати підтримку обдарованих дітей і молоді, розвитку у них творчих здібностей, формування навичок самоосвіти і самореалізації особистості».

Проблема обдарованості стає все актуальнішою. У окремих містах і районах створено мережу спеціалізованих шкіл для обдарованих дітей. Однак залучити туди всіх обдарованих дітей неможливо, тому дуже важливо виявити, навчити, виховати таких дітей в умовах сільської загальноосвітньої школи.

В нашому районі діють освітні округи, в опорних школах яких працюють консультпункти з обдарованими. Саме так вчителі готують учнів до науково-дослідницької роботи тих шкіл, які зовсім маленькі. Брати участь сьогодні у захисті наукових робіт сьогодні цікаво та престижно.

Вже стало традицією щороку до проведення засідання обласної МАН проводити наше, районне засідання.

Та цього року першим  двері у світ наукових робіт  відкрив  Слободо-Шлишковецький освітній округ. Завідувач окружного консультпункту для обдарованих, а це заступник директора з навчально-виховної роботи Слободо-Шлишковецького НВК Люблінська Л.М., зробивши відділення окружної МАН,  організувала справжнє свято для обдарованих. Запрошеними на захист наукових робіт було 7 учнів:

Супрун Аліна, учениця 7 класу Слободо-Шлишковецького НВК,
ВацакКрістіна, учениця 7 класу Бандишівського НВК,
Власик Дарія, учениця 9 класу Сказинецької СЗШ І-ІІст.,
Коваль Руслан, учень 10 класу Слободо-Шлишковецького НВК,
Пронько Юлія, учениця 8 класуСлободо-Шлишковецького НВК,
Лісовий Іван, учень 7 класу Слободо-Шлишковецького НВК,
Гречківська Аліна, учениця 7 класу Слободо-Шлишковецького НВК.

Оцінювали роботи члени журі: Сушак Н.В., завідувач РМК, Ткачук Ю.В., директор Сказинецької СЗШ І-ІІст., Швець А.В., директор Бандишівського НВК, Тумак Я.С., вчитель математики Слободо-Шлишковецького НВК.

Захист учнівських робіт проходив нестандартно. Учні тримались впевнено та рішуче. В цьому їм допомагала атрибутика магістрів-науковців.

Кожна учнівська робота заслуговувала на увагу. Переможців не було так як членами журі будо прийняте однозначно рішення- дати можливість всім учням брати  участь в засіданні районної МАН. Всі учні були нагороджені грамотами.

Робота з обдарованими дітьми потребує перебудови алгоритму стосунків «учитель – учень» і стилю взаємодії з учнями. Основними рисами цих стосунків має бути  відкритість, віра в здібності й можливості учня, повага до особистості. Адже лише спільна продуктивна діяльність викладача й учня може забезпечити максимальне задоволення індивідуальних інтересів кожного.

Тому запрошуємо всіх педагогічних працівників та творчих учнів захистити свій талант на засіданні районної МАН з  захисту учнівських наукових робіт в січні 2016р.


Державні інформаційні ресурси