Стартовий майданчик для розвитку
25 Грудня 2015 р.
Одним із основних завдань системи національної освіти суверенної України є формування творчо активної, всебічно розвиненої особистості.
У Національній доктрині розвитку освіти, що визначає стратегію і основні напрямки розвитку освіти в Україні в ХХІ столітті, записано: «Система освіти має забезпечувати підтримку обдарованих дітей і молоді, розвитку у них творчих здібностей, формування навичок самоосвіти і самореалізації особистості».
Проблема обдарованості стає все актуальнішою. У окремих містах і районах створено мережу спеціалізованих шкіл для обдарованих дітей. Однак залучити туди всіх обдарованих дітей неможливо, тому дуже важливо виявити, навчити, виховати таких дітей в умовах сільської загальноосвітньої школи.
В нашому районі діють освітні округи, в опорних школах яких працюють консультпункти з обдарованими. Саме так вчителі готують учнів до науково-дослідницької роботи тих шкіл, які зовсім маленькі. Брати участь сьогодні у захисті наукових робіт сьогодні цікаво та престижно.
Вже стало традицією щороку до проведення засідання обласної МАН проводити наше, районне засідання.
Та цього року першим двері у світ наукових робіт відкрив Слободо-Шлишковецький освітній округ. Завідувач окружного консультпункту для обдарованих, а це заступник директора з навчально-виховної роботи Слободо-Шлишковецького НВК Люблінська Л.М., зробивши відділення окружної МАН, організувала справжнє свято для обдарованих. Запрошеними на захист наукових робіт було 7 учнів:
Супрун Аліна, учениця 7 класу Слободо-Шлишковецького НВК,
ВацакКрістіна, учениця 7 класу Бандишівського НВК,
Власик Дарія, учениця 9 класу Сказинецької СЗШ І-ІІст.,
Коваль Руслан, учень 10 класу Слободо-Шлишковецького НВК,
Пронько Юлія, учениця 8 класуСлободо-Шлишковецького НВК,
Лісовий Іван, учень 7 класу Слободо-Шлишковецького НВК,
Гречківська Аліна, учениця 7 класу Слободо-Шлишковецького НВК.
Оцінювали роботи члени журі: Сушак Н.В., завідувач РМК, Ткачук Ю.В., директор Сказинецької СЗШ І-ІІст., Швець А.В., директор Бандишівського НВК, Тумак Я.С., вчитель математики Слободо-Шлишковецького НВК.
Захист учнівських робіт проходив нестандартно. Учні тримались впевнено та рішуче. В цьому їм допомагала атрибутика магістрів-науковців.
Кожна учнівська робота заслуговувала на увагу. Переможців не було так як членами журі будо прийняте однозначно рішення- дати можливість всім учням брати участь в засіданні районної МАН. Всі учні були нагороджені грамотами.
Робота з обдарованими дітьми потребує перебудови алгоритму стосунків «учитель – учень» і стилю взаємодії з учнями. Основними рисами цих стосунків має бути відкритість, віра в здібності й можливості учня, повага до особистості. Адже лише спільна продуктивна діяльність викладача й учня може забезпечити максимальне задоволення індивідуальних інтересів кожного.
Тому запрошуємо всіх педагогічних працівників та творчих учнів захистити свій талант на засіданні районної МАН з захисту учнівських наукових робіт в січні 2016р.