СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ БАТЬКАМИ!
05 Квітня 2017 р.
Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові, розуміння.
У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо. Позбавлення дитини родини через складні життєві обставини сім'ї (втрата роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем та ін.) можна назвати важким періодом в її житті. На даний час такі діти у разі відсутності близьких родичів направляються до притулків, будинків дитини, дитячих будинків, інтернатів. Виховання в державних закладах травмує дитину, різко змінює її долю, руйнує звичну систему взаємовідносин з навколишнім світом, робить неможливим реалізацію потенційних можливостей дитини. В Україні з метою недопущення вилучення дітей із сімей запроваджено патронат над дитиною.
Патронатна сім’я дає дитині можливість уникнути досвіду інтернатних закладів, завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму й тата. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатний вихователь – мама отримує заробітну плату, батько отримує винагороду за надані послуги. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки.
Станьте патронатними вихователями! Доки дитина перебуватиме у вашій сім’ї, соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. В разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.
Всім небайдужим, хто зацікавився, просимо звертатись до служби у справах дітей, сім’ї та молоді Могилів-Подільської райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Начальник служби у справах дітей,
сім’ї та молоді райдержадміністрації Ю.В. ЯЦУК