Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
05 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

25 Листопада 2016 р.

У цей день, 25 листопада, весь світ відзначає день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

Історичною передумовою Дню стала подія, що відбулася в 1960 році в Домініканській Республіці. На дні прірви річки, знайшли тіла задушених жінок. Як пізніше виявилося, це були три політичні активістки, сестри Мірабаль (Патрія, Мінерва і Марія-Тереса). За наказом Рафаеля Трухільо (домініканського правителя в Домініканській Республіці) їх було задушено і побито палицями до смерті, а потім, щоб приховати вбивство, їхні тіла скинули з обриву. Причиною вбивства стали виступи сестер проти зневаги до прав людини і  корупції правителя. У момент загибелі Патрії було 36 років, Мінерві 33 року, Марії-Тереса 25 років.
В Україні 68% жінок (близько 18 млн.) страждають від фізичного та сексуального насильства з боку чоловіків. Статистика фактів насильства над жінками свідчить про те, що ми живемо у нецивілізованому світі. Ми зможемо досягти цивілізованості лише тоді, коли зможемо забезпечити виконання прав жінок.
Україна ратифікувала Конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Цим самим взяла на себе зобов’язання щодо втілення міжнародних стандартів відносно дотримання рівних прав жінок та чоловіків у суспільстві.
15 років тому, у листопаді 2001 року український парламент ухвалив перший в країнах Центральної і Східної Європи Закон «Про попередження насильства в сім’ї». Наприкінці вересня 2008 року внесено зміни до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», який тепер містить положення про лікування та примусове проходження корекційних програм особами, які вчинили насильство в сім’ї.
Насильство по відношенню до жінок поширено у всьому світі і притаманно усім суспільствам та культурам. Насилля стосується жінок незалежно від їх раси, етнічної приналежності, соціального положення, достатку, походження  або інших обставин. Боротися з цією проблемою досить складно. Проте є засоби як її зупинити. Одним з них – говорити про цю проблему скрізь і завжди, не тільки 25 листопада.
Сектор у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації інформує, що в районі працюють служби, які надають допомогу жертвам насильства. Фахівці служб розглядають і приймають заяви про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення, організовують відвідування заявника.
     У разі необхідності, слід звертатися в сектор у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації за адресою: І пр.Коцюбинського, 19, тел.6-62-28.
     У районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді можна отримати консультації психолога за адресою: вул.Київська, 28/2, тел.6-65-85;
     у разі жорстокого поводження з дітьми слід звертатися до служби у справах дітей райдержадміністрації за адресою: І пр.Коцюбинського, 19, тел.6-62-28.
 Якщо необхідно терміново припинити насильство слід телефонувати 102.

Завідувач сектору у справах
сім’ї та молоді райдержадміністрації                                       Ю.В. ЯЦУК


Державні інформаційні ресурси