Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
09 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Сьогодні рятівник-це одна з найблагородніших професій

15 Вересня 2016 р.

Відповідно Указу Президента України від 12.09.2008 року № 830 щороку 17-го вересня працівники органів і підрозділів цивільного захисту України відзначають професійне свято - День рятівника.

Немає почеснішої місії, ніж допомагати людям, котрі потрапили в біду, рятуючи їхні життя. Це - щоденна копітка робота рятівників, це - їх щоденний подвиг, це - традиції, що зберігаються віками.

Це професійне свято працівників цивільного захисту (цивільної оборони) населення – аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, які безпосередньо беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

В історичному екскурсі цивільний захист має давнє коріння. У свою чергу, аварійно-рятувальна служба, пожежна охорона мають давню та багаторічну історію свого становлення і розвитку.

З 1995 по 2004 в Україні відзначалося професійне свято День працівника пожежної охорони. Свято було введене згідно з Указом Президента України від 2 січня 1995 № 7/95.

З 1998 по 2003 в Україні відзначали також професійне свято День рятівника. Свято було встановлено Указом Президента України «Про День рятівника» від 22 жовтня 1998 № 1170/98 та відзначалося щорічно в останню суботу жовтня.

27 серпня 2004 Указом Президента України святкування Дня працівника пожежної охорони та Дня рятівника було відмінено у зв'язку з встановленням професійного свята Дня працівників цивільного захисту, яке відзначалося з 2004 по 2007 щорічно 17 вересня.

12 вересня 2008 Президент України своїм указом відмінив День працівників цивільного захисту, натомість встановивши День рятівника. Свято є не лише професійним, оскільки його відмічають також громадяни, котрі проявили мужність, винахідливість та героїзм під час ліквідації наслідків різних надзвичайних ситуацій та рятуванні людей на них, внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я людей.

Свято рятівника збігається з днем вшанування ікони Божої Матері "Неопалима купина", яка є покровителькою пожежників та рятівників, символом оберегу людей від пожеж, природних катастроф та іншого лиха.

Відродження в Україні свята на державному рівні – важлива справа для збереження національних історико-культурних традицій та виховання нових поколінь цієї мужньої професії.

Працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони завжди приходили, приходять та приходитимуть на допомогу людям у різноманітних ситуаціях. Щороку вмілими та професійними діями рятувальників визволяються з біди тисячі людей, рятується найцінніше, що є у нас - життя. Безмежна вдячність людей - це найвища оцінка нашої благородної праці.

Сьогодні рятівник – це одна з найблагородніших професій, яка об’єднує відважних і самовідданих людей, чий високий професіоналізм, постійна готовність до самопожертви забезпечують кожній родині надійний захист від природних та техногенних лих. За будь-яких обставин надзвичайної ситуації вони діють усвідомлено, не панікуючи, виконуючи вказівки керівників цивільного захисту, згідно вимог чинного законодавства.

Приклади відваги та рішучості, проявлені рятувальниками під час виконання службових обов'язків, наочно свідчать про те, що в аварійно-рятувальних службах, пожежних охоронах району працюють сильні духом, загартовані часом і випробуваннями люди.

  Що ж сьогодні являє собою оперативно - рятувальна служба Могилівщини

 За сучасних умов особовий склад пожежно-рятувальної частини нараховує 43 чоловіка, на озброєнні якої знаходиться 4(чотири) основних пожежних автомашин та 3 (три) спеціальні - це автодрабина, аварійно-рятувальний автомобіль, пожежна насосна станція.

Слід також відзначити, що наряду з несенням служби, гасінням виникаючих пожеж та ліквідації наслідків  аварій, особовий склад частини проводить багато робіт по благоустрою приміщень та території підрозділу. А за цим всім стоїть робота людей, колективу і як в будь-якій справі вирішальну роль відіграють кадри, насамперед професіонали.

Героїчні вчинки, які є постійними у бойовій роботі рятувальників, заслуговують на те, щоб їх пам’ятали і шанували.

В день святкування Дня рятівника  дозвольте мені від імені керівництва Могилів-Подільського районного сектору, ДПРЧ-12 м. Могилів-Подільський Могилів-Подільського району, привітати всіх працівників державної, відомчої, місцевої та добровільної пожежної охорони району з професійним святом. Побажати Вам успіхів у нелегкій справі захисту життя і здоров’я громадян, державної, приватної та колективної власності в боротьбі з вогнем, та ліквідації наслідків аварій, міцного здоров’я, щастя, злагоди, добробуту, успіхів у подальшому розвитку аварійно-рятувальної служби України.

               

        Начальник Могилів-Подільського  районного сектору

        ГУ ДСНС України у Вінницькій області

        майор  служби цивільного захисту                                          В.В. Кусняк


Державні інформаційні ресурси