Шляхами звершень та випробувань
19 Квітня 2017 р.
5 травня нинішнього року Могилів-Подільський прикордонний загін відзначатиме своє 25-річчя.
Першими, хто очолив формування були полковники Олександр Степанюк та Микола Колесник. За короткий у історичному масштабі період загін пройшов не лише шляхами вагомих здобутків, а й важких випробувань.
Влітку 2014 року воїни загону одними з перших стали на захист територіальної цілісності та суверенітету на сході України. Понад 400 з них прийняли участь в антитерористичній операції. За мужність і героїзм близько 200 бійців відзначені високими нагородами. Семеро захисників рідної землі, на жаль, загинули. На їхню честь у військовій частині створено Меморіал пам’яті, де у камені викарбувані портрети та імена героїв. Держава високо оцінила ратну працю прикордонників: 24 серпня 2015 року військову частину було удостоєно Бойового прапора, а у 2016-му загін отримав Подяки від Президента України та Міністра внутрішніх справ.
….За 25 років діяльності прикордонного загону десятки військовослужбовців пройшли тут своє становлення і стали справжніми фахівцями, спроможними стати на захист кордону. Серед них – генерал-майор Валерій Гресько, який стояв у витоків заснування загону у 1992-му, а з 1995-го по 2003 роки очолював військову частину.
- Валерій Петрович був вимогливим, проте справедливим керівником, - розповідають його учорашні підлеглі. – Він чимало сил вклав у розвиток та розбудову загону. За його керівництва було здано 2 житлових будинки для сімей прикордонників, відкрито кілька застав, відділень прикордонного контролю та контролерських постів. За сумлінну службу та вклад у розбудову державного кордону В.П.Гресько неодноразово нагороджувався державними нагородами та відомчими відзнаками. То ж не даремно колишній командир, якого прикордонники вважають легендою військового колективу, і досі користується повагою охоронців кордону. Пам’ятають прикордонники й інших командирів: Олега Вальківа, Олега Кухтея, Владислава Васильківського, Руслана Белєя, Володимира Шамутила, Валерія Вавринюка, Сергія Сухого та Рустама Алієва, котрі у різні роки очолювали загін та внесли свій позитивний вклад у його розвиток.
Сьогодні Могилів-Подільський прикордонний загін продовжує виконувати низку відповідальних завдань з охорони державного кордону. На чолі військової частини досвідчений офіцер та командир нового покоління - полковник Юрій Василик. Менш, ніж за два роки перебування на посаді, він зумів згуртувати колектив на виконання життєво важливих завдань. Підтвердженням тому є новостворений відділ прикордонної служби «Студена», будівництво 18-квартирного будинку для учасників АТО, Меморіал пам’яті загиблим героям, десятки відремонтованих службових приміщень, серед яких медико-санітарна частина, відновлені пункти для ремонту та обслуговування авто-бронетехніки та багато інших корисних справ, що стосуються підтримки родин загиблих прикордонників та соціального захисту військовослужбовців. Варто зазначити, що завдяки своєму командиру, колектив прикордонного загону користується не лише повагою мешканців прикордоння, а й має довіру та всебічну підтримку керівництва органів державної влади, суміжних служб, підприємств на організацій.
…25 років вартує українсько-молдовський кордон Могилів-Подільський загін. Нинішнє покоління прикордонників, як і їх попередники, з честю виконують поставлені державою завдання з охорони кордону, забезпеченню правопорядку на передньому краї Батьківщини, протидії контрабанді, незаконній міграції, організованим злочинним проявам та терористичним загрозам. «Складні часи, які переживає наша країна, вимагають єдності, нових підходів у прийнятті важливих, а часом й доленосних рішень», - зазначає полковник Юрій Василик. І додає: «Життя триває. І тільки ми здатні змінити його на краще. То ж, роботи вистачить на всіх!»
Заступник начальника прикордонного загону полковник Антон Квятковський