Семінар на тему «Розвиток професійної компетентності практичних психологів, соціальних педагогів у контексті соціально-психологічної допомоги дітям, котрі зазнали психічної травматизації внаслідок вп
23 Березня 2017 р.
23 березня 2017 року директор Могилів-подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Антонюк взяла участь у семінарі психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх закладів району на тему: «Розвиток професійної компетентності практичних психологів, соціальних педагогів у контексті соціально-психологічної допомоги дітям, котрі зазнали психічної травматизації внаслідок впливу складних життєвих обставин».
Захід проходив на базі відділу освіти РДА, за ініціативи методиста з психологічної служби системи освіти РМК Мазур Л.І.
Відбулося дуже відверте та жваве обговорення організації системної роботи з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах у співпраці з закладами освіти.
Директор центру поінформувала про пріоритетні напрямки діяльності ЦСССДМ в 2017році. Детально зупинилася на обговоренні нормативно-правових документів в частині співпраці РЦСССДМ з закладами освіти. Саме така співпраця забезпечується завдяки роботі психологів та соціальних педагогів.
Висвітлила основні етапи соціальної роботи з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах та своє бачення співпраці.
Психологи вказали на механізми роботи в навчальних закладах. Разом з тим, винесли свої пропозиції щодо співпраці з визначених питань.
Педагог соціальний центру СССДМ Оксана Мельник поінформувала про соціальну роботу з сім’ями, в яких виховуються діти з інвалідністю. Соціальна підтримка таких сімей - це вирішення цілого комплексу проблем, пов'язаних з допомогою дитині: з її виживанням, лікуванням, освітою, соціальною адаптацією й інтеграцією в суспільство. Успішність вирішення цих проблем прямо пов'язана з цілеспрямованою соціальною та соціально-педагогічною роботою, котра включає широкий спектр довгострокових заходів допомоги родині комплексного характеру - медичного, правового, психолого-педагогічного, економічного.
«Завдяки нашій взаємодії , усі сім’ї, в яких встановлено факт ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, будуть знаходитись у полі зору працівників центрів . Покращення результатів роботи, спрямованої на попередження вилучення дітей, можливе і надалі, якщо буде забезпечена тісна взаємодія працівників ЦСССДМ, служб у справах дітей, закладів охорони здоров’я та навчальних закладів. Ми гнучкі та відкриті, сподіваємось на взаємну допомогу та взаємне інформування заради блага дітей » - зазначила на завершення Світлана Іванівна.