Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
10 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

ЩО НОВОГО В ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЯХ?

07 Червня 2017 р.

З першого травня на підставі внесених 26 квітня урядом змін у постанову № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКГ, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.

Левова частка змін стосується порядку призначення житлових субсидій на опдату спожитих електроенергії та природнього газу, які використовуються для опалення приміщень, зокрема:

 

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія на опалення - якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, максимальна опалювальна площа, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.

 

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

 

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

орендують помешкання;
мають зміни у складі сім’ї: хтось зареєструвався чи знявся з реєстрації;
використовують для опалення приміщення вугілля.

 

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити управління соціального захисту населення про наступні зміни:

складу зареєстрованих у житлі: хтось зареєструвався чи знявся з реєстрації;
соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером тощо;
про здійснення одноразової покупки або оплату послуг на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;
набору комунальних послуг.

ВИПЛАТА ЧАСТИНИ ЗЕКОНОМЛЕНИХ СУБСИДІЙ

Механізм монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 100 м3 газу або 150 кВт/год електроенергії, якщо вона використовувалися для опалення.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву до управління соціального захисту населення райдержадміністрації через уповноважених осіб селищної та сільських рад, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подання заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим. Також кощти можуть виплачуватись через відділення Укрпошти.

 

ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ЗА НАЯВНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА СПОЖИТІ ПОСЛУГИ

У разі отримання від підприємств-простачальників послуг інформації про наявність у отримувача субсидії простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, субсидія на наступний строк не призначається, про що управління  соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

 

Призначення субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу проводиться після особистого звернення громадян через уповноважених працівників селищної та сільських рад за старим порядком.


Державні інформаційні ресурси