Про соціальний захист учасників АТО
10 Лютого 2016 р.
На обліку в управлінні соціального захисту населення перебувають 115 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції. Всього для участі в АТО мобілізовано 282 жителі району.
На сьогоднішній день в Могилів – Подільському районі проживають сім’ї чотирьох військовослужбовців, які загинули, приймаючи участь в антитерористичній операції та дві сім’ї померлих військовослужбовців. Ще тринадцятеро отримали поранення під час виконання обов’язків військової служби.
Рішенням 39 сесії Могилів-Подільської районної ради 6 скликання від 26 березня 2015 року № 467 внесено зміни до Програми соціально-економічного розвитку району, якими передбачено надання пільг та соціальних гарантій військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції та членам їх сімей.
Управлінням соціального захисту населення розроблено Програму покращення якості надання соціальних послуг жителям Могилів – Подільського району на 2016-2018 роки, яка затверджена рішенням 3 сесії районної ради 7скликання № 13 від 15.12.2015 року. Програмою передбачено надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, надання щомісячної грошової допомоги членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції для компенсації за пільговий проїзд.
З метою підтримки сімей мобілізованих громадян та безпосередніх учасників АТО рішенням позачергової 34 сесії районної ради 6 скликання від 16 жовтня 2014 року № 408 затверджено Положення про використання коштів районного бюджету для надання грошової допомоги громадянам та виділені кошти. Відповідно до Положення, протягом 2015 року виплачено 94,2 тис. грн., з них 62,0 тис. грн. виплачено 124 учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям, 32,2 тис. грн. виплачено 6 сім’ям загиблих.
Батькам чотирьох загиблих військовослужбовців управлінням видано посвідчення «Член сім’ї загиблого», які користуються пільгами передбаченими чинним законодавством.
З обласного бюджету 13 поранених військовослужбовців отримали по 10,0 тис. грн.. кожен на загальну суму 130,0 тис. грн., сім’ї загиблих військовослужбовців отримали 165,0 тис. грн..
Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету для надання щомісячної соціальної грошової допомоги членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції для компенсації на проїзд, сім’ям загиблих військовослужбовців виплачено 9,3 тис. грн.
Демобілізовано 51 учасника антитерористичної операції, на яких заведено анкети для визначення потреби в отриманні пільг, компенсацій, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Санаторно – курортним лікуванням забезпечено три сім’ї загиблих військовослужбовців та одного учасника бойових дій. На психологічну реабілітацію направлено дев’ять учасників бойових дій.
Проводилася робота щодо виплати підприємствам та організаціям компенсацій середньомісячного заробітку мобілізованих громадян, за якими зберігаються робочі місця та військовослужбовцям строкової служби. Протягом 2015 року виплачено 382,5 тис. грн.
Управлінням соціального захисту населення постійно проводиться роз’яснювальна робота серед учасників антитерористичної операції, які мають статус учасника бойових дій (інваліда війни) щодо проходження курсу психологічної реабілітації, про можливість їх професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, можливості їх забезпечення санаторно – курортною путівкою.
Створені інформаційні оголошення, які оприлюднено в місцевих засобах масової інформації, на сайті районної державної адміністрації, передано для розміщення на стендах селищної (сільських) рад, сімейних амбулаторіях.
Розроблена та розповсюджена дорожня карта для демобілізованих військовослужбовців та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, що містить інформацію про актуальні питання та відповідальні служби із зазначенням номерів контактних телефонів та адрес. Дорожня карта оприлюднена в місцевих засобах масової інформації, на сайті районної державної адміністрації, розміщена на стендах управління соціального захисту населення, військкомату, медичного центру тощо. В управлінні соціального захисту населення відкрито «гарячу лінію» за номером 6-61-09, зателефонувавши на яку можна отримати необхідні консультації.
До зазначеної роботи залучено громадські організації «Подільська регіональна організація учасників бойових дій, антитерористичних операцій «Захист» та «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО». Також в місті діє громадська приймальня з надання безоплатної правової допомоги.
Начальник управління
соціального захисту населення
районної державної адміністрації Гаврилюк С.П.