Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
17 Березня 2025 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Про інструменти електронної демократії говорили сьогодні у рамках онлайн семінару для громад Вінниччини

13 Березня 2025 р.

До заходу також долучився заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець.

«Дякуємо Фонду Східна Європа та програмі EGAP, адже тема сьогоднішньої зустрічі – лише один із багатьох напрямків, над якими працює програма EGAP. Вона надає практичну допомогу на рівні регіону, держави та територіальних громад у впровадженні різноманітних інструментів електронної демократії та цифровізації. Щиро вдячні за вашу постійну та системну підтримку!» - підкреслив Андрій Кавунець.

Крім того, як зауважив заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO), впровадження інструментів е-демократії є важливим завданням. Зокрема, йдеться про чотири ключові інструменти: петиції, звернення, консультації та бюджет участі.

Станом на сьогодні вже 22 громади Вінниччини із 63 успішно запровадили всі чотири інструменти електронної демократії. Водночас продовжується робота для подальшого вдосконалення цифрових процесів у решті громад області.

«Ми працюємо з громадами, допомагаємо їм у процесі цифровізації та пропонуємо ряд інструментів, які сприяють розвитку та модернізації. Один із таких інструментів – платформа e-DEM, що допоможе йти тергромадам області в ногу з часом», - зазначила регіональна координаторка програми EGAP у Вінницькій області Дар'я Радзіковська.

Слід зазначити, що веб-платформа e-DEM створена в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP),що фінансується Швейцарською Конфедерацією, та виконується Фондом Східна Європа та Innovabrige Foundation.

Національний модератор платформи e-DEM Ірина Стасюк розповіла учасникам про те, як  інструменти покликані налагодити кращий взаємозв’язок громадян та влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.

Під час семінару учасники не лише ознайомилися з практичними кейсами впровадження інструментів електронної демократії, а й мали можливість обговорити реальні виклики, поділитися власним досвідом та отримати відповіді на уточнювальні запитання щодо їх застосування в своїх громадах.

«Інструменти електронної демократії – це спільна зацікавленість як органів місцевого самоврядування, так і мешканців. Їхнє впровадження є важливим кроком для кожної громади, адже сприяє відкритості, прозорості та активній участі громадян у прийнятті рішень. Тому сподіваюся, що найближчим часом кількість громад, які запровадять усі 4 інструменти буде лише збільшуватися», - підсумував Андрій Кавунець.


Державні інформаційні ресурси