Прикордонник-професія мужніх та сильних
04 Грудня 2015 р.
Могилів-Подільський прикордонний загін та місцевий краєзнавчий музей пов’язує багаторічна співпраця.
Його працівники організовують охоронцям кордону змістовне дозвілля, вивчають історію прикордоння, влаштовують виставки, присвячені вартовим кордону, проводять традиційні екскурсії для молодого офіцерського поповнення.
Нещодавно працівники музею організували для студентів Могилів-Подільського медичного коледжу військово-патріотичний захід під назвою «Вірні сини Батьківщини» і запросили на нього прикордонників – учасників АТО: підполковників Руслана Ставицького та Михайла Чорпіту, майора Олександра Тимощука та старшого сержанта запасу Сергія Юхимчука.
Юнаки та дівчати з цікавістю слухали розповіді учасників бойових дій, які не на словах знають, що таке війна. Приміром, офіцери Руслан Ставицький та Олександр Тимощук разом зі своїми бойовими побратимами понад два місяці мужньо обороняли пункт пропуску «Довжанський» і проявили себе як справжні командири. За мужність та відвагу підполковника Руслана Ставицького нагороджено Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню, а Олександру Тимощуку, котрий під час бойових дій носив погони капітана, по поверненню було присвоєно дострокове звання «майор».
Підполковник Михайло Чорпіта розповів студентам про охорону державного кордону на ділянці пункту пропуску «Амвросіївка», що на Донеччині. Їх оперативно-бойова прикордонна комендатура забезпечувала правопорядок у даній місцевості. У час, коли обстановка суттєво загострилась, а підрозділ оточили сепаратисти, умілі дії офіцерів Михайла Чорпіти та Олександра Тимчука забезпечили вихід бійців з оточення без втрат.
Воїну-прикордоннику Сергію Юхимчуку, нещодавно демобілізованому з лав ДПСУ, довелось воювати на блокпосту поблизу Артемівська та бачити відхід наших військ з Дебальцівського котла. Не раз він зустрічався зі смертю та зухвалими ворогами, втрачав бойових друзів. Тож, спогади давалися важко, адже ще не загоїлись рани, нанесені бійцю війною….
Зустріч, що пройшла у краєзнавчому музеї, без сумніву, залишила слід в душах присутніх. Студенти ще довго не хотіли розставатися з героями-прикордонниками, висловлювали своє захоплення цими мужніми людьми та цікавились особливостями професії вартового державного рубежу. Чимало юнаків того дня висловили бажання у майбутньому поповнити лави Держприкордонвідомства. Адже, за їх словами, прикордонник це – професія мужніх та сильних !
Підготувала Л.С. Катеринич