Підведено підсумки роботи за 2015 рік у сфері соціального захисту району
24 Лютого 2016 р.
23 лютого 2016 року підведено підсумки роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у 2015 році.
В нараді взяли участь голова районної державної адміністрації Китасюк О.І., начальник фінансового управління райдержадміністрації Чічірко І.П. головний спеціаліст фінансово-господарського відділу райдержадміністрації Іваненко Ю.К., які наголосили на важливості дорученої справи, високо оцінили роботу колективів та завірили присутніх у своїй підтримці на майбутнє.
Інформуючи про підсумки роботи за 2015 рік, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Гаврилюк С.П. наголосила, що рік, який минув, став для нас надскладним та дуже відповідальним. Проте колектив справився з усіма поставленими завданнями.
Одним з найголовніших завдань, які довелось виконувати, стала реалізація державної програми житлових субсидій. Порівняно з 2014 роком їх кількість збільшилась втричі та склала 5021 домогосподарство. Сума призначення збільшилась вдесятеро до 14,5 млн. грн. Вдвічі зріс середній розмір субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу і склав 1428,35 грн. Субсидія на ЖКП збільшилась аж в двадцять разів (з 52,60 грн. до 1060,92 грн.). Разом з субсидією в управлінні призначаються та виплачуються 17 видів державних допомог, 25 видів пільг та компенсацій 46-ти категоріям пільговиків. За минулий рік надано 4312 консультацій відвідувачам, прийнято і опрацьовано 8523 пакети документів, з них 7856 одержувачам призначено державні допомоги на 44,9 млн. грн. Всього на обліку перебувають 10620 чол., які користуються пільгами за соціальною ознакою, в т. ч.: 1179 ветеранів війни.
Сніжана Петрівна зазначила, що до повноважень управління в сфері соціального захисту населення включено ряд питань, що стосуються підтримки громадян, які були вимушені залишити свої домівки в Донецькій та Луганській областях та учасників антитерористичної операції.На обліку перебувають 119 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції. Всього для участі в АТО мобілізовано 282 жителі району. На сьогоднішній день в Могилів – Подільському районі проживають сім’ї чотирьох військовослужбовців, які загинули, приймаючи участь в антитерористичній операції та дві сім’ї померлих військовослужбовців. Ще тринадцятеро отримали поранення під час виконання обов’язків військової служби.З метою підтримки сімей мобілізованих громадян та безпосередніх учасників АТО протягом 2015 року з районного бюджету виплачено 94,2 тис. грн. грошової допомоги, в т. ч. 32,2 тис. грн. виплачено 6 сім’ям загиблих. З обласного бюджету 13 поранених військовослужбовців отримали по 10,0 тис. грн.. кожен на загальну суму 130,0 тис. грн., сім’ї загиблих військовослужбовців отримали 165,0 тис. грн..На надання щомісячної соціальної грошової допомоги членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції для компенсації на проїзд спрямовано 9,3 тис. грн.
Систематично здійснюється моніторинг дотримання трудових гарантій працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період. Виплачено 382,5 тис. грн. компенсації середнього заробітку. Демобілізовано 51 учасника антитерористичної операції, на яких заведено анкети для визначення потреби в отриманні пільг та компенсацій.Санаторно – курортним лікуванням забезпечено три сім’ї загиблих військовослужбовців та одного учасника бойових дій. На психологічну реабілітацію направлено дев’ять учасників бойових дій. На виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби в 2015 році спрямовано 19,6 тис. грн.
Протягом року до управління звернулися 46 чол., які переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Разом на сьогоднішній день проживають на території району 105 осіб (59 сімей). Протягом 2015 року переселенцям призначено та виплачено 886,6 тис. грн. різних видів соціальних допомог, в т. ч. допомога на проживання.В своєму виступі Сніжана Гаврилюк проаналізувала ситуацію на ринку праці району, наголосивши при цьому, що протягом минулого року номінальна заробітна плата зросла на 13,5% та склала 2522,0 грн. На 651,3 грн. підвищилася оплата праці працівників сільського господарства і склала 3075,1 грн., проти 2423,5,0 за 2014 рік. Позитивним є той факт, що на підприємствах району відсутня заборгованість із заробітної плати.
Програмою зайнятості населення в районі протягом 2015 року передбачалося створити 260 нових робочих місць. Створено 262 робочих місця, або 100,7 % від доведеного завдання. Атестація робочих місць в повному обсязі і якісно проведена на 88 суб’єктах господарювання.Протягом 2015 року вивчено ситуацію з питань охорони праці на 13 підприємствах з одночасним наданням методичної допомоги. За результатами обстежень виявлено 87 порушень законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці. Надано 132 консультації спеціалістам з охорони праці та розповсюджено 187 інструкцій та нормативних актів. Організовано навчання 66 електротехнічних працівників та працівників служб охорони праці району.
Продовжуючи тему соціального захисту населення директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Подвіянюк В.М. проаналізував роботу соціальних робітників, які допомагають громадянам в обробітку присадибних ділянок, ремонті житлових приміщень, завезенні палива, доставці продуктів, ліків тощо. Повідомив, що послуги отримали 520 громадян похилого віку та 44 інваліди. Ще 385 чол. отримали послуги в відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.Соціальними робітниками оформлено документи на отримання субсидій 317 одиноким престарілим громадянам. Надано допомогу в ремонті житлових приміщень 132 чоловіку. Відремонтовано грубки та підопічні забезпечені паливом. Виконано багато іншої роботи для покращення життя одиноких людей.
У складі територіального центру також функціонує стаціонарне відділення для постійного проживання, в якому перебуває 21 чоловік, в т. ч. 10 чол. із зниженою руховою активністю. Підопічні забезпечені одягом, взуттям, засобами гігієни, реабілітації, продуктами та медикаментами.
Володимир Подвіянюк наголосив, що в 2015 році підопічних стаціонарного відділення для постійного проживання відвідали і надали благодійну допомогу Могилів-Подільська римо-католицька церква та фонд «Карітас Голандія-Україна», харизматична церква «Любов і зцілення» з м.Новодністровск які надали промислові товари, одяг та продуктові набори. Голова волонтерської організації з Могилів-Подільська Оксана Павлюк доставила продукти харчування. Надали благодійну допомогу в вигляді продуктів харчування також керівники ПП «Дари садів» с.Бронниця СТОВ «Прогрес» с.Суботівка, ФП «Яружанка, ПП«Серебрійське» та голова Бандишівської сільської ради. Приватний підприємець Колеснік Л. з с.Немія надала продуктові набори до Дня Перемоги.
Користуючись нагодою, висловив подяку сільським головам, приватним підприємцям, Міжнародній благодійній фундації «Світло Миру» смт. Вапнярка, котрі фінансово підтримали стаціонарне відділення.На завершення керівники структурних підрозділів окреслили пріоритетні завдання на 2016 рік.