Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
13 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Під час колегії райдержадміністрації заслухали інформацію про стан житлово-комунального господарства району

15 Грудня 2016 р.

До сфери житлово-комунального господарства району відноситься

Дороги.

378,8 км. комунальних доріг селищної та сільських рад з них 42% в незадовільному стані (не має асфальтобетонного  покриття, ямковість, колійність, не має водовідводів) 36% в задовільному стані та  22%  відремонтовані та мають асфальтобетонне покриття, 66,9 км. територіальних доріг державного значення  , які проінвентаризовані, паспортизовані  та знаходяться   в  задовільному стані, 185,2 км. доріг обласного значення та 147,9 км. доріг  районного значення  які також проінвентаризовані та паспортизовані  з цих доріг знаходяться   в задовільному стані  76 % в незадовільному 24 % (потребують поточних та капітальних ремонтів, ямковість).

За період проведення аудиторської перевірки 2013-2016 роки на проведення ремонтних робіт на дорогах Могилів-Подільського району використано 10959,6 тис.грн., а саме:

2014 рік – 3309,6 тис.грн. з них 50,2 тис.грн. кошти місцевого бюджету, 660,2 тис.грн. кошти обласного бюджету,    350 тис.грн. кошти інвесторів, експлуатаційне утримання  2449,2 тис.грн.;

2015 рік -  1780,7 тис.грн. з них    1484 тис.грн. кошти бюджету селищної та сільських рад,   160 тис.грн. кошти інвесторів,   7 тис.грн. кошти населення,    129,7 тис.грн. експлуатаційне утримання доріг;

2016 рік за 9 місяців  -  5869,3 тис.грн. з них  1814 тис.грн. кошти державної субвенції,  1716,3 тис.грн. кошти бюджету селищної та сільських рад, 2339 тис.грн. експлуатаційне утримання доріг. Але не дивлячись на великий об’єм проведених робіт питання проведення капітального ремонту доріг по Могилів-Подільському району залишається актуальними.

Водопостачання.

Водопостачання населення здійснюється за допомогою 29 водогонів, які знаходяться в комунальній власності селищної та сільських рад. Централізованим водопостачанням охоплено 87,1% населення. Виконано інвентаризацію комунальних водогонів та проведено їх обстеження, 70% водопровідних мереж знаходяться в задовільному стані, 30% водогонів потребують проведення капітального та поточного ремонтів.  В с. Бронниця за рахунок коштів місцевого бюджету проведено заміну застарілого обладнання, для подачі води, на нове. На проведення ремонтних доріг на комунальних водогонах використано 651,6 тис.грн. з них 20,7 кошти населення,   40,0 тис.грн. кошти інвесторів,    260,9 тис.грн. кошти місцевого бюджету,  330 тис.грн. кошти обласного бюджету.

  На об’єктах водопостачання відведені санітарно-охороні зони та встановлені огорожі. Щорічно проводиться обстеження криниць загального користування, очищення та дезінфекція,  визначені захисні прибережні смуги біля річок, які протікають по території району.

Енергозбереження

В закладах соціально-культурного призначення проводяться заходи з енергозбереження на загальну суму 2536 тис.грн., а саме:

2014 рік  -  756,2 тис.грн.;

2015 рік  -  934,2 тис.грн.;

2016 рік за 9 місяців  -  845,0 тис.грн

 що включає в себе ремонт та утеплення приміщень, заміна вікон та дверей, придбання та реконструкція котельного обладнання, ремонт системи опалення.

Сміттєзвалища.

На території району на даний час знаходиться 38 паспортизованих сміттєзвалищ, у 2014 році одне сміттєзвалище було закрите. В квітні місяці 2014 року документи всіх сміттєзвалищ були подані на перереєстрацію до Департаменту екології та природних ресурсів у Вінницькій області та пройшли її без зауважень.

В зв’язку з тим що сміттєзвалища розташовані в віддалених місцях від основних доріг – під’їзні шляхи грунтові. На під’їзних шляхах до більшості сміттєзвалищ встановлені вказівні знаки та на 10 встановлено шлагбауми, проводяться роботи по грейдеруванню доріг та засипці ям, які з’являються в наслідок погодніх умов.  При цьому наявні сміттєзвалища знаходяться в незадовільному санітарному стані через відсутність контролю з боку сільських голів. Однією з найголовніших проблем району залишається проблема переробки сміття, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та утилізації невідомих та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які накопичуються десятиліттями в сільськогосподарських підприємствах.

Газифікація.

В районі повністю газифіковано населенні пункти Немія та Серебрія, частково газифіковані Бронниця та Юрківці, продовжуються роботи по підвідному газопроводу в с.Криштофіївка це лише 9,4% від загальної кількості населених пунктів району. Газифікація населених пунктів району є доволі дорого вартісна тому проводиться робота по проведенню опалення альтернативними видами палива.

Зовнішнє освітлення. 

На проведення робіт з реконструкції ліній зовнішнього освітлення та впровадження енергозберігаючих джерел світла в населених пунктах району використано 357,7 тис.грн.

Діяльність житлово-комунальної сфери району забезпечують ЖКП «Комунальник» смт. Вендичани,   КП «Добробуд Плюс» с. Озаринці,     КП «Послуга» с. Серебрія,

КО «Серебричанка» с. Серебринець.

Потреба в коштах на вирішення проблемних питань галузі залишається нагальною, зокрема на комунальні дороги та дороги загального значення, об’єкти водопостачання, водовідведення та очисні споруди, лінії зовнішнього освітлення, на встановлення станції по сортуванню та переробці сміття.

Завідувач сектором ЖКГ райдержадміністрації Т.Кравець


Державні інформаційні ресурси