Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
10 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

"Небесна сотня":книги про важливість віри й необхідність пам'яті

18 Лютого 2016 р.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у читальній залі Могилів-Подільської районної бібліотеки і в пам’ять про загиблих за майбутнє України представлена книжкова виставка-реквієм «Майдан – мужність, воля та біль». Книги, фотографії та публіцистичні матеріали на виставці висвітлюють революційні події листопада 2013 – лютого 2014 року в Україні.

Молодь повинна знати своє минуле і чітко розуміти сьогодення. Одним з джерел, яке дає повне розуміння трагічних подій 2014 року, є книга «Небесна сотня». Це не тільки коротка хронологія подійЄвромайдану, що поєднує факти з переживаннями очевидців, а й біографії тих, кого забрала революційна зима 2014 року. Цих героїв згодом назвали Небесною сотнею, й важливість пам’яті про них, значущість їхнього життя та біль від їхньої смерті стали основою книги-реквієму.

У книзі  Марка Рудневича «Я із Небесної Сотні»у центрі подій  історія юнака Макса зі Сміли під час вирішальних подій на Майдані у лютому 2014 року, а саме  останні сім днів життя цього героя. Автор книги про лютневі події на Майдані  вважає, що поки в Україні народжуються такі герої, все у нас буде добре. 

Книга ВасиляБазіва «Армагедон на майдані» - письменницький погляд на події, які відбувалися на київському Майдані.На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Прототипом головного героя став активіст Євромайдану Юрій Вербицький, викрадений 21 січня і вбитий після катувань.

Радимо всім прочитати ці книги,  заради того, аби пам'ять про величезну самопожертву Героїв Небесної Сотні назавжди залишалася в наших серцях, як німе нагадування всім нам про те, якою ціною  здобулася свобода та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Опаряк Л. бібліотекар


Державні інформаційні ресурси