На Вінниччині запрацював перший в Україні навчально-методичний Центр ментального здоров'я
10 Червня 2025 р.
Заклад відвідали Перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна, заступники начальника ОВА Андрій Кавунець та Олександр Піщик, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області Олена Бессараба, фахівці соціальної галузі регіону, представники міжнародних організацій.
Перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна наголосила, що у час повномасштабної війни, щоденних втрат, тривог і психологічного виснаження — турбота про ментальне здоров’я є не просто актуальною, а критично необхідною.
«Це основа стійкості наших громад, родин і кожного, хто тримає тил чи фронт. Центр ментального здоров’я — це простір довіри та підтримки, де люди зможуть отримати фахову допомогу, навчитися справлятися з емоційними труднощами, пройти шлях до відновлення. Його створено в межах Всеукраїнської програми «Ти як?», ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською». – зазначила посадовиця.
Наразі Центр працює у тестовому форматі — це період адаптації, формування командної взаємодії, відпрацювання механізмів підтримки фахівців і громад.
Наталя Заболотна подякувала міжнародним партнерам, які допомогли втілити проєкт у життя:
- Міжнародній організації з міграції (МОМ) - за повне технічне оснащення Центру: меблі, комп’ютери, мультимедійне обладнання, побутову техніку та портативну електростанцію;
- Міжнародному Товариству Червоного Хреста та Вінницькій обласній організації ТЧХУ — за облаштування дитячої кімнати з матеріалами для психологічної роботи з дітьми, а також за надання генератора, що забезпечить автономну роботу Центру в разі відключень.
«Центр стане місцем сили для тих, хто переживає втрату, тривогу, стрес або просто потребує підтримки. А також — платформою для навчання фахівців, просвітницької діяльності у громадах і розвитку культури турботи про психічне здоров’я». – резюмувала посадовиця.