На Вінниччині провели онлайн-нараду з громадами щодо запровадження в ЦНАП принципу «єдиного вікна» для ветеранів
02 Серпня 2024 р.
Про це повідомила Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна.
Усього на Вінниччині 61 ЦНАП, 6 терпідрозділів та 197 віддалених робочих місць, у них створено 123 «Єдиних вікна» для ветеранів.
Як зазначила Наталя Заболотна, у 7 ЦНАП «Єдине вікно» не утворено взагалі: Війтівецька, Глуховецька, Копайгородська, Ольгопільська, Ободівська, Станіславчицька, Яришівська територіальні громади.
Серед визначених розпорядженням КМУ 445 адміністративних послуг, які обов’язково надаються через ЦНАП, 32 – для ветеранів та членів їх сімей.
«Щодо кількості послуг у громадах, то, відповідно до мапи, їх 5-9, а максимальна кількість послуг - 19. І це свідчить не про їх відсутність, а про те, що фахівці громади не внесли послуги до переліку», - зауважила посадовиця.
Наприклад, найменша кількість видів послуг надається у ЦНАП Війтівецької, Літинської – по 5, Ободівської - 8, по 9 видів послуг у Гайсинської, Хмільницької, Шаргородської територіальних громадах.
Крім того, Наталя Заболотна наголосила, що інформація про послуги відсутня і на вебсайтах, аж 17 тергромад: «Як про них дізнатися жителям громади? Ветерани та члени їх родин повинні мати можливість не тільки отримати ці адміністративні послуги, а й зробити це в першочерговому порядку. Тобто не ходити від кабінету до кабінету, вивчаючи компетенції тієї чи іншої структури».
Серед можливих:
- Набуття статусу;
- Матеріальна допомога і виплати;
- Діагностика, лікування, оздоровлення, психологічна підтримка;
- Освіта;
- Спорт;
- Дозвілля;
- Житло;
- Працевлаштування та розвиток бізнесу;
- Громадський сектор;
- Інші послуги;
- Поховання.
«Наше невідкладне завдання – забезпечити надання визначеного переліку адміністративних послуг ветеранам та членам їх сімей у кожному ЦНАП, терпідрозділі та віддаленому робочому місці», - резюмувала Перша заступниця Начальника ОВА.
Зокрема, під час наради своїм досвідом поділилася Вінницька міська рада. У Вінницькій громаді вже організували відповідну роботу на належному рівні.
Варто зазначити, що в Україні створено Е-Карту із зібраними послугами для ветеранів та їх родин у розрізі областей та громад.