Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
03 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

На проведення літньої оздоровчої кампанії 2016 року з районного бюджету виділено 311 тис. грн.

12 Серпня 2016 р.

Одним із стратегічних завдань державної політики у сфері соціального захисту громадян України є реалізація права дитини на оздоровлення і відпочинок, а турбота про здоров’я дітей і молоді є одним з основних показників ставлення держави до власного майбутнього.

Пріоритетним питанням, яке стояло перед Могилів-Подільською райдержадміністрацією під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей 2016 – було збереження та відновлення їх здоров’я, життєвих сил, запобігання бездоглядності, створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей у канікулярний час.

З метою якісної підготовки та організованого проведення відпочинку та оздоровлення дітей в районі було видано розпорядження голови райдержадміністрації щодо відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2016 р. від 16.05.2016 року №132. Відповідно до розпорядження голови було утворено районну координаційну раду з питань відпочинку та оздоровлення дітей  влітку 2016 року. Сектор у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації здійснював відбір та направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення за рішенням вище вказаної координаційної ради.

На проведення літньої оздоровчої кампанії 2016 року з районного бюджету виділено 311 тис. грн. (з них 161 тис. – відпочинок; 150 тис. оздоровлення), в порівнянні з 2015 роком – 208 тис. 760 грн. (з них 158 тис. 760 – відпочинок; 50 тис. - оздоровлення).

03 липня 2016 року за рахунок державних коштів (150 тис. грн. було виділено з районного бюджету) було направлено до КЗ «Оздоровчий табір «Фортуна» 51 дитину з пільгових категорій, а саме:

22 дитини, позбавлені батьківського піклування;
2 дітей-інвалідів;
19 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;
8 дітей учасників АТО.

         09 липня 2016 року 10 дітей з району було відправлено до оздоровчого закладу «Подільський Артек» (за рахунок обласних коштів), а саме:

2 дитини, позбавлені батьківського піклування;
5 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;
1 дитина учасника АТО;
2 дитини обдаровані.

Станом на 01.08.2016 року оздоровленням охоплено 1029 дітей, що складає 51,8% від загальної кількості дітей шкільного віку (1987), з них:

- у стаціонарних оздоровчих закладах – 91 дітей;         

- 938 дітей було охоплено відпочинком (14 днів), у 15 пришкільних таборах з денним перебуванням.

Виховна робота в пришкільних таборах відпочинку була запланована з урахуванням матеріального та  фінансового забезпечення. У першу чергу, були враховані традиції і можливості закладу, рівень підготовки педагогів, бажання та інтереси дітей та батьків. Велика увага в цьому році приділялася екскурсіям, що являється важливою формою виховної, навчально-розвиваючої, пізнавальної та дослідницької діяльності учнів. Зокрема для дітей були організовані екскурсії до музею народної творчості та музею ім..Марії Руденко, на лялькову виставу у Будинок творчості, до с.Буші, Лядівського монастиря, м.Умань до дендропарку «Софіївка», м.Вінниці , до пожежної частини м. Могилева-Подільського.

Для реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб, адміністрацією таборів був створений загальний план роботи так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе сильною, творчою особистістю, збагатилась духовно і почувала себе комфортно. Виходячи з плану і режиму дня, вихователі кожного загону спланували свою діяльність підтримуючи ініціативу вихованців. У всіх таборах району була розроблена символіка табору. Кожен загін мав свою назву, емблему і девіз. Обов’язковим у роботі кожного табору було: вибори активу, виконання доручень, ранкова гімнастика, чергування у таборі, випуск стіннівок, щоденне підбиття підсумків.

Кожен день зміни мав свою тематику та проходив під відповідним гаслом. Особлива увага приділялась державним святам. В усіх таборах відбулися концерти, конкурси, спортивні змагання та святкові обіди. Проводилися конкурси малюнків на тему «Ми живемо в Україні», вікторини на знання Конституції України, вчителі історії та права ознайомили учнів з історією становлення та розвитку вітчизняного конституційного права і діяльності визначних правників у цій сфері.

Протягом функціонування пришкільних таборів особлива увага приділялась національно-патріотичному, екологічному, трудовому, естетичному вихованню, формуванню здорового способу життя, підтримці та зміцненню здоров’я дитини, для чого проводилася відповідна виховна, культурно-масова, фізкультурна, екскурсійно-туристична, натуралістична та суспільно-корисна робота. Щоденно проводились конкурси, змагання, рухливі ігри, спортивні та розважальні заходи, вікторини, інтелектуальні ігри. У всіх 15 таборах працювали клуби та гуртки за інтересами: «Зроби сам», «Співаємо разом!», «Хто швидше, хто далі…».

Під час роботи пришкільних таборів психологи закладів району проводили тренінги з формування здорового способу життя та індивідуальну роботу з дітьми групи ризику.

Протягом роботи 15 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів Могилів-Подільського району, службою  у справах дітей, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та міськрайонним центром зайнятості  було проведено профілактичну роботу на теми: «Поняття здоров’я; здоровий спосіб життя; 12 сходинок до твого здоров’я; ким стати?; майбутня професія – основа життя;» в 6 пришкільних таборах (Серебринецька, Кукавська, Вендичанська, Липчанська, Озаринецька, Немійська ЗОШ району).

   В рамках спеціалізованого формування «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи» спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснювали роботу в  напрямках профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії, ВІЛ та найголовнішому - пропаганда здорового способу життя. Всього в пришкільних таборах з денним перебуванням учнів було проведено 37 профілактично-просвітницьких заходів.

 В червні 2016 року на базі Серебрійської СЗШ І-ІІІ ст. працював літній мовний загін за участю волонтера Корпусу Миру, який проживав в українській родині

 

Завідувач сектору у справах сім’ї

та молоді  райдержадміністрації                                         Ю.В. ЯЦУК

 


Державні інформаційні ресурси