Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
03 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

На крилах пісень Лесі Українки

24 Лютого 2016 р.

За вікном зима. Ось у таку пору, 25 лютого 1871 року, народилася Лариса Петрів­на Косач (Леся Українка). Це ніжне і дзвінке ім'я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твер­до і назавжди зафіксований у пам'яті кожного українця, і не тільки українця.

Леся належить усім, хоч осягнення її вимагає певної інтелекту­альної підготовки, її творчість зіткана з різних мотивів світової культури.

У 2016 році Лесі Українці виповнилось би-145років від дня народження. Могилів- Подільська районна бібліотека презентувала книжкову виставку  «На крилах пісень Лесі Українки».Крім творів самої поетеси на виставці представлено публікації, статті, рецензії, літературознавчі праці,а такождослідження про перебування родини Косачів на Поділлі, а саме в м. Могилеві-Подільському,  її творчі  зв’язки  з культурними та освітніми діячами нашого краю.

Всебічно обдарована, з тонким відчуттям музики й образотворчого мистецтва, з нахилом до засвоєння мов, Леся Українка виявила свій хист у різноманітних жанрах художньої літератури. Вона писала короткі прозові твори. Здебільшого це казки, оповідання, розповіді з сільського життя серед них оповідання “Приязнь”, “Над морем”, “Помилка”, “Розмова”.
    Леся Українка була талановитою перекладачкою, вона володіла багатьма мовами: німецькою, французькою, латинською, давньогрецькою, італійською, англійською, іспанською, російською, польською, болгарською, вільно читала твори чеських і словацьких письменників. Вірші Гейне, Байрона, Ади Негрі, уривки з творів Данте й Шекспіра, давні єгипетські пісні у її відтворенні.

Пройдуть роки, десятиліття, століття, а Ле­сина поезія буде жити, бо: «Від юних літ і до останнього подиху стояла наша прекрасна Леся Українка з вояцьким щитом у руці на стражі правди і добра, мов легендарна дівчина-витязь, закута в кольчугу свого безстрашшя, гідності і правоти».


Державні інформаційні ресурси