Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
08 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

На честь героя - прикордонника Ігоря Присяжнюка у Вінниці пройшов всеукраїнський марафон по греблі.

23 Травня 2016 р.

20 травня у Вінниці за підтримки Міністерства молоді та спорту прийшов чемпіонат України по греблі на байдарках та каное, присвячений пам’яті воїна-спортсмена Ігоря Присяжнюка. У змаганнях прийняли участь понад 200 спортсменів з 17 областей України.

Старший прапорщик Ігор Васильович Присяжнюк проходив службу у Могилів-Подільському прикордонному загоні. З початку військового конфлікту разом зі своїми бойовими товаришами охороняв кордон України на Херсонщині. З червня 2014-го ніс охорону  у пункті пропуску «Довжанський», що на Луганщині.

Майстер спорту України по греблі на байдарках і каное, член Національної збірної команди, багаторазовий чемпіон України, учасник чемпіонату світу по марафону в Римі, учасник Всесвітніх ігор по неолімпійським видах спорту 2013 року в Колумбії - Ігор Присяжнюк був знаним та шанованим у спортивних колах.

Воїн-прикордонник загинув 7 серпня 2014-го під час виходу з оточення між населеними пунктами Дяково та Нижній Нагульчик. Трагічна новина торкнулась болем не лише рідних, а й близьких друзів, колег по службі. Півроку вони очікували можливості віддати останні почесті герою.

Народився Ігор Присяжнюк у Вінниці 11 січня 1977 року. Батько працював ювеліром, мати - інженером.  Греблею на каное Ігор почав займатися у десятирічному віці. Його наставник - тренер Олександр Ткачов побачив у хлопцеві неабиякі задатки. Тож, за кілька місяців юний спортсмен виграв змагання всесоюзного рівня у Ризі. Брат Ігоря Володимир пригадував, що за кошти зі своєї першої премії він придбав зручний спортивний одяг та взуття, навіть не думаючи, аби витратити гроші на якісь дитячі витребеньки.   

 Ігор був цілеспрямованим та серйозним. Завдяки наполегливості за короткий час став членом юніорської та юнацької збірних України. За цими здобутками – виснажливі тренування двічі на день, кроси по 10-20 кілометрів. Навіть взимку Ігор тренувався на Південному Бузі поблизу Сабарівської ГЕС, де вода не замерзала. Ніколи не хизувався силою, був добрим та щирим, мав багато друзів. Спорт приніс йому не лише перемоги, а й особисте щастя, познайомив з дружиною, котра також захоплюється греблею і нині продовжує спортивну справу чоловіка. На нинішніх змаганнях Алла Присяжнюк стала призером, посівши 2 почесне місце.

…Звістка про загибель увірвалась в родину Присяжнюків раптово. Вночі,6 серпня, дружина отримала від Ігоря СМС, мовляв, все в порядку, а вже наступного дня – телефон замовчав. Вийти  з «Довжанського котла» старшому прапорщику Присяжнюку не вдалося: він згорів в автомобілі під шквальним вогнем російських «Градів». Тіло Ігоря тоді знайти не вдалося. Півроку він вважався зниклим безвісти. І лише 31 січня 2015-го його з почестями поховали у рідному місті.

 Товариш Ігоря Присяжнюка Володимир Мартинов пригадує: «Ми часто телефонували один одному. Я не раз чув у слухавці звуки вибухів, та Ігор заспокоював: все добре, все під контролем! Пишаюсь, що знав його, товаришував з ним, що жив на одній землі. Для нас, його друзів, він - безсмертний тому, що загинув за Україну. В його честь вже вдруге проводиться всеукраїнський марафон по греблі. Сподіваюсь, це стане доброю традицією».

Фото без опису

                                                                                                Людмила Катеринич

 

 

 


Державні інформаційні ресурси