«Могилів-Подільщина-вишивана»
19 Травня 2016 р.
18 травня у Вендичанській школі, гімназії відбулося відкриття районної виставки «Могилів-Подільщина - вишивана» . Організатором виставки стала завідуюча методичним кабінетом районного відділу освіти Сушак Н.В. Свої роботи представили найкращі майстрині Могилів-Подільщини, вчителі та учні шкіл.
На відкриття виставки прибули: заступник голови Могилів-Подільської райдержадміністрації Пріян Л.К, начальник відділу освіти Мельник Ю.І., головний спеціаліст відділу освіти Томай Т.А., вчителі та учні Могилів- Подільщини. Всі присутні були приємно здивовані оригінальності, чарівності, дивовижності вишитих картин.
Незнані досі таємниці вишивального мистецтва розкривали учні Вендичанської школи, гімназії, відвідувачі студії «Уміли руки» під керівництвом Тимошенко Л.П. Учні школи, яких вона залучає до вишивання та вивчення історії декоративно-прикладного мистецтва рідного краю, здобувають перемогу не в одному обласному конкурсі, а вихованці студії «Креатив», керівником якої є Дмитрик О.В. підготували для відкриття виставки цікавий танець «Два кольори». Присутні були зворушені артистичністю дітей, які так уміло поєднали головні кольори української вишивки «червоний – то любов, а чорний – то журба» у своєму танці.
Дуже вдало та точно у своєму виступі Пріян Л.К. відмітила, що вишиванка – це не лише український символ та красиве національне вбрання, але й оберіг та навіть “лікар”. Таке вже звичне для українців вбрання має настільки важливе значення, що його важко переоцінити. Вона подякувала всім присутнім за участь у виставці та побажала і надалі дивувати всіх яскравістю та оригінальністю вишитих картин та рушників, адже сама надзвичайно любить вишивати і має велику кількість вишитих картин, рушників.
Начальник відділу освіти Мельник Ю.І. розповів присутнім і про свою любов до вишивки, адже в дитинстві він теж прилучався до цього мистецтва і має свої вишиті рушники.
Цікаво поділилася своїми роздумами про вишивку та представила присутнім цікаву роботу- вишитий десятьма майстринями села Сказинці та села Воєводчинці директор районного етнографічного музею Гоцуляк М.В. Присутні були захоплені трьохметровим українським рушником, вишитий гладдю.
Всі присутні дякували за те, що поринули у світ духовності, краси, історії, неповторності української вишивки.