Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
10 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Круглий стіл щодо реалізації проекту: «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні».

27 Листопада 2017 р.

27 листопада 2017  року відбувся круглий стіл для суб’єктів міжвідомчої взаємодії щодо виявлення та попередження гендерно зумовленого насильства в рамках проекту ФН ООН «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» за участі заступника голови Могилів – Подільської районної державної адміністрації Михайла Івановича Гоцуляка, директора Могилів – Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлани Іванівни Антонюк, начальника сектору превенції Могилів – Подільського ВП Миколи Васильовича Плютяка, начальника служби у справах дітей, сім’ї та молоді районної державної адміністрації Юрія Володимировича Яцука, в.о.головного лікаря РЦПМСД  Євдокії Артемівни Цибульчак, начальника  Могилів-Подільського бюро правової допомоги Петра Володимировича Ласкуса, начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тетяною Миколаївною Чувашовою, начальника відділу соціальної роботи Могилів – Подільського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмили  Іванівни  Дишкант, методиста психологічної служби системи освіти РМК  Лариси  Іванівни  Мазур.

В ході заходу директором центру соціальних служб Світланою Антонюк поінформовано про створення за ініціативи  Фонду народонаселення ООН в Україні  спільно з Міністерством соціальної політики України  мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які виявляють та надають психологічну допомогу потерпілим від насильства. Головним імплементаційним партнером у впровадженні мобільних бригад виступає МБФ «Українська фундація громадського здоров`я».

У жовтні 2017 року підписано Меморандум про взаєморозуміння між
Вінницькою облдержадміністрацією та Фондом народонаселення ООН,
Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» та  розпочато реалізацію проекту «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні».

Проект реалізується під назвою: «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» в 10 регіонах України, а саме у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Харківській, Херсонській, та на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.  Він спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях для забезпечення умов в яких більшість потерпілих від ґендерно зумовленого насильства зверталися б по допомогу та мали доступ до якісних послуг з особливою увагою на потерпілих, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві. Проектом передбачається підтримка діючих мобільних бригад та притулків ,  а також створення притулків та мобільних бригад в нових 5 регіонах реалізації проекту. 

 

В рамках проекту у Вінницькій області створено 4 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги:
1. Могилів - Подільський район
(м.Могилів – Подільський, Чернівецький р-н )
2. Барський р-н (Муровано – Куриловецький р-н.)
3. Гайсинський р-н (Тростянецький р-н)
4. Вінницький  р-н (Калинівський р-н) .

 

До складу Мобільної бригади соціально – психологічної допомоги, що діє на території міста Могилева Подільського, Могилів – Подільського та Чернівецького районів входить соціальний працівник – Людмила Дишкант, психологи – Лариса Мазур та Марія Мазур.

Мобільна бригада закріплена за  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, і працює в тісній співпраці з ним.

Основною метою діяльності мобільної бригади є надання екстреної та планової соціально – психологічної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах через ситуацію  гендерно – зумовленого насильства, в т.ч. особам до 18 років, які потребують соціальної підтримки, особливо з числа осіб, що постраждали від збройного конфлікту (внутрішньо – переміщені особи, учасники АТО, демобілізовані військові із зони АТО, сім’ї учасників АТО, особи, на території яких проводились бойові дії та ін..).

З урахуванням умов безпеки.

Основними  завданнями Мобільної бригади є:

  •   Забезпечення доступності соціально – психологічної допомоги особам, які потрапили в складну життєву обставину через ситуацію гендерно – зумовленого насильства і самостійно не можуть її подолати чи звернутись по допомогу;
  •   Надання соціально – психологічної допомоги клієнтам  у відповідності до індивідуальних потреб;
  •   Екстренне реагування та надання в найкоротші терміни соціально – психологічної допомоги особам, що потерпають від гендерно – зумовленого насильства  та потребують термінової допомоги.

 

 


Державні інформаційні ресурси