Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
09 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Інформація про соціальний захист учасників АТО, членів їх родин та тимчасово переселених громадян району

29 Червня 2017 р.

Соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей  є одним з важливих напрямків діяльності всіх державних структур.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку перебувають  242 учасники бойових дій, 5 інвалідів та один учасник війни з числа учасників АТО. Відповідна інформація внесена до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Також в Могилів-Подільському районі проживають сім’ї чотирьох військовослужбовців, які загинули, приймаючи участь в антитерористичній операції та дві сім’ї померлих військовослужбовців. Ще тринадцятеро отримали поранення під час виконання обов’язків військової служби.

Демобілізовано 162 учасники антитерористичної операції, на яких заведені анкети для визначення потреби в отриманні пільг та компенсацій, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

З початку проведення антитерористичної операції на їх підтримку з державного, обласного та районного бюджетів спрямовано більше двох мільйонів гривень.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО, членів їх сімей та сімей, рідні яких загинули, забезпечення вирішення нагальних питань, підтримання їх належного морально-психологічного стану розроблено Програму покращення якості надання соціальних послуг жителям Могилів – Подільського району на 2016-2018 роки, яка затверджена рішенням 3 сесії районної ради 7 скликання від 15.12.2015 року № 13. Програмою передбачено ряд заходів, на які  в минулому році було спрямовано 129,8 тис. грн., на 2017 рік виділено 231,0 тис. грн., зокрема:

Для підтримки сімей мобілізованих громадян та безпосередніх учасників АТО протягом 2015-2016 років з районного бюджету виплачено 128,7 тис. грн. грошової допомоги, в т. ч. 32,2 тис. грн. отримали сім’ї загиблих. З початку 2017 року матеріальну допомогу отримали 20 учасників АТО на суму 10,0 тис.грн. Компенсація за пільговий проїзд виплачується щомісячно по 200,00 грн. кожному члену сім’ї загиблого. З початку року на це спрямовано 7,2 тис. грн.

На 2017 рік передбачено 11,5 тис. грн. для відшкодування вартості санаторно-курортного оздоровлення. Враховуючи численні звернення, до законодавства, яке регулює зазначену послугу, внесено зміни, згідно з якими з 2017 року громадяни  можуть самостійно обирати санаторій, де бажають пролікуватися. Оздоровлено 5 учасників бойових дій та 6 членів сімей загиблих військовослужбовців, в поточному році бажають оздоровитись ще 14 чол.

З державного бюджету разову грошову допомогу до 5 травня було надано 242 учасникам АТО на загальну суму 294,3  тис. грн., зокрема:

- учасники бойових дій отримали по1200,0 грн.;

- інваліди війни ІІІ гр. – по 2700,0 грн.

- члени сімей загиблих – по 600,0 грн.

В 2017 році 92 учасники бойових дій скористалися пільгою на придбання твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 152,0 тис. грн. (кожен отримав по 1783,65 грн. (1621,5 грн. та 162,15 грн. відповідно).

Щомісячно відшкодовується вартість спожитих комунальних послуг (е/е, природний газ, водопостачання, водовідведення). З районного бюджету відшкодовується вартість послуг зв’язку та безкоштовного проїзду в приміському транспорті.

Протягом минулого року на психологічну реабілітацію направлено 35 учасників АТО, це один з найвищих показників в області. З початку цього року направлення отримали ще 2 учасники бойових дій. Зменшення пояснюється тим, що 31.03.2017 р. закінчився термін дії договорів, укладених між Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників АТО і реабілітаційними установами, через що останні припинили надання реабілітаційних послуг.

На сьогоднішній день Міністерством соціальної політики розроблено проект постанови, якою передбачається визнати розпорядниками зазначених коштів місцеві управління соціального захисту населення. Після її затвердження психологічна реабілітація буде поновлена.

         Проводиться робота по здійсненню соціальної та професійної адаптації для учасників АТО, яка дає можливість отримати нову професію чи кваліфікацію. Протягом 2016 року в Могилів – Подільській філії ТОВ «Вінницький обласний учбовий комбінат» за професією водій автотранспортних засобів категорії «С» пройшли професійне навчання 4 учасники АТО. Загальна вартість навчання склала 21,2 тис. грн.

З метою своєчасного інформування учасників АТО про їх права та гарантії управлінням соціального захисту населення розроблена та розповсюджена дорожня карта, що містить інформацію про актуальні питання та відповідальні служби із зазначенням номерів контактних телефонів та адрес. Відкрито «гарячу лінію» (6-61-09), за якою можна отримати необхідні роз’яснення.

 

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складено 230 «соціальних паспортів» на сім’ї учасників антитерористичної операції, в  яких зазначено їх основні потреби. За результатами визначених потреб подаються матеріали на розгляд Міжвідомчої ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

 

З районного бюджету виділено 198,5 тис. грн., які будуть спрямовані на літнє оздоровлення та відпочинок дітей, в т. ч. і дітей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.

 

На обліку в Могилів-Подільському міськрайонному центрі зайнятості перебувають 97 осіб з числа учасників антитерористичної операції, які мають статус безробітного, з них 10 осіб звернулися з приводу пошуку роботи протягом 2017 року.  Працевлаштовано 7 осіб, 2 особи брали участь у роботах тимчасового характеру. За кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування  України на випадок безробіття,  на базі  ФГ «Золотий колос» пройшов професійне навчання один учасник антитерористичної операції.

 

До районного відділу головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області для отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства звернулись 410 жителів із числа  учасників антитерористичної операції. Надано дозволів на виготовлення проектів землеустрою 380 громадянам.

 

Заклади охорони здоров’я здійснюють облік демобілізованих військовослужбовців та облік дітей учасників бойових дій. Проводиться медичний огляд даної категорії осіб. Здійснюється медичний супровід шляхом проведення періодичних медичних оглядів, надання допомоги у проходженні медико-соціальних експертних комісій.

 

Відділом освіти та навчальними закладами  району в межах  компетенції ведеться робота щодо забезпечення навчанням, вихованням, соціально-психологічним  та педагогічним супроводом дітей. Соціальними педагогами та практичними психологами разом з класними керівниками  (вихователями) відвідано сім’ї  учасників антитерористичної операції та складено акти  вивчення матеріально-побутових умов проживання. Проводиться індивідуальна діагностична, корекційна та консультаційна робота з метою виявлення та  усунення стресових ситуацій, стабілізації емоційного стану та розвитку внутрішньоособистісних ресурсів. Скоординовано співпрацю щодо надання психологічної допомоги учасникам навчально-виховного процесу тим навчальним закладам, де відсутні посади практичних психологів та соціальних педагогів.

В загальноосвітніх навчальних закладах учні забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. Це здійснюється за рахунок державних коштів (1-4 класи), а 5-11класи - за рахунок  спонсорської допомоги або за кошти сільських рад. Діти, батьки яких проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, були запрошені на районне свято новорічної ялинки та отримали подарункові набори цукерок. За рахунок коштів Блоку Петра Порошенка 20 учнів мали можливість відвідати фабрику «Рошен»  у м.Вінниця.

 

З початку проведення антитерористичної операції на сході України з’явилася ще одна соціальна група людей, які опинилися в складних життєвих обставинах – це вимушені переселенці.

За допомогою у вирішенні соціально-побутових питань до управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулися 169 сімей, які переселилась з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

 З території району в Луганську і Донецьку області та в інші регіони вибули 123  сім’ї.  На сьогоднішній день в районі проживає 46 сімей (79 осіб), в т. ч.:

6 чоловіків та 18 жінок працездатного віку;
27 пенсіонерів;
25 дітей, з них 3 – віком до 6 років, 22 – віком від 6 до 18 років, в т.ч.одна дитина з інвалідністю.

Державні соціальні допомоги отримують 11 родин вимушених переселенців. Протягом 2014-2016 років виплачено 659,2 тис.грн., з початку 2017 року нараховано та виплачено ще 151,9 тис. грн., заборгованості немає.

З метою підтримки вимушених переселенців, вирішення їх соціально-побутових проблем запроваджено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505. З початку проведення АТО за цією допомогою звернулися 99 сімей, які проживали на території району.

З початку цього року за допомогою звернулися 30 родин, їм нараховано та виплачено 190,5 тис. грн.

З 1 травня, відповідно до внесених до законодавства змін, категорії вимушених переселенців, які можуть отримувати зазначену допомогу, обмежено. Зокрема, продовжать її отримувати лише громадяни, які приїхали з окупованих територій та лінії розмежування. Решті необхідно підтверджувати спеціальними актами те, що їхні будинки зруйновані внаслідок бойових дій.

Значна увага приділяється контролю за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів на соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам. При районній державній адміністрації утворена комісія, якою розглядаються всі заяви переселенців щодо призначення соціальних  виплат та робоча група, яка зобов’язана проводити перевірки їх фактичного місця проживання.

В 2017 році фахівцями управління соціального захисту населення проведено 139 перевірок місць фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб, про що складено відповідні акти. За результатами перевірок скасовано 8 довідок вимушених переселенців, дванадцяти особам припинено соціальні виплати.

З метою отримання інформації щодо виїзду за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, якщо під час обстеження з’ясовано, що дані особи на території району не проживають, робляться  запити до Держприкордонслужби України. Відповідь, на жаль, ми чекаємо по кілька місяців, що може призвести до нецільового використання коштів.

Під час відвідування сімей переміщених осіб проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, надаються  консультації з питань соціальної підтримки та соціальних послуг, а також складаються акти відвідування, в якому зазначаються  їх основні потреби.

 

Начальник управління

         соціального захисту населення

         райдержадміністрації                                         С.П.Гаврилюк


Державні інформаційні ресурси