Головне завдання-не допустити занесення збудника АЧС на територію району.
02 Вересня 2016 р.
2 вересня перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Григоренко провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації з порядком денним: «Про організацію та проведення профілактичних заходів щодо недопущення африканської чуми свиней на території району».
Начальник управління Держпродспоживслужби у Могилів – Подільському районі Іван Вусатий доповів про ситуацію в області із захворювання свиней африканською чумою. З його слів, епізоотична ситуація залишається напруженою в Тульчинському районі. Розповсюджується ця хвороба надзвичайно швидко. Це в свою чергу підвищує ймовірність занесення збудника цієї хвороби на територію району. Проти неї ветеринарна медицина безсильна. Якщо від класичної чуми є вакцини, то африканську чуму можна побороти лише локалізувавши осередок зараження. Часто симптоми африканської чуми свиней схожі на симптоми інших захворювань. У хворих свиней на АЧС спостерігають збільшену селезінку. Підтвердження цієї хвороби можна дізнатися лише після лабораторних досліджень, які робляться в обласній та центральній лабораторіях.
Згідно плану дій ветеринарною службою разом із органами місцевого самоврядування проводиться щоденний клінічний огляд свиней у господарствах всіх форм власності. Установами державної ветеринарної медицини організовуються моніторингові дослідження домашніх свиней.
За результатами обговорення комісія прийняла відповідне протокольне рішення.
Зокрема, забезпечити ветеринарно-санітарний контроль на продовольчих ринках та ринках з торгівлі живими тваринами за надходженням м’яса та м’ясної продукції в установи громадського харчування; забезпечити своєчасне проведення лабораторних досліджень при виникненні підозри на африканську чуму свиней, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та власників свиногосподарств, стосовно запобігання занесення збудника АЧС та профілактики захворювання на території району, здійснювати жорсткий контроль за переміщенням продукції з свинини та живого поголів’я свиней, які не мають відповідних ветеринарних документів, запровадити суворий контроль за дикими тваринами у мисливських угіддях тощо.
Затверджене відповідним чином рішення РНПЕК направлено для безумовного виконання керівникам агроформувань різних форм власності, підприємств, організацій та відповідних районних служб.
«Головне завдання - не допустити занесення збудника АЧС на територію району»,- наголосив перший заступник голови райдержадміністрації завершуючи засідання комісії.