Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
14 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Герої, увічнені в картинах

22 Травня 2017 р.

Усіх, хто проходить повз Меморіал героям-прикордонникам, зведений на території військового містечка Могилів-Подільського  загону, вражає прониклива картина, розміщена на стіні позаду пам’ятника.  На ній прикордонник, що тримає на руках дитя.

Воїн стоїть до глядача спиною, і ніхто не бачить його обличчя. Проте саме цей мужній та впевнений чоловік став символом справжнього захисника кордонів України.

Перш, ніж з’явитися у прикордонному загоні, ця та багато інших робіт талановитої художниці Беати Куркуль облетіли інтернет-простір, експонувались у виставкових залах різних міст, побували у прикордонних підрозділах. На полотнах талановитої майстрині, яка народилась у Литві, а нині проживає у Києві, зображені ті, хто носить прикордонні однострої.             Беата Куркуль – не професійний живописець. Почала малювати з дитинства, постійно удосконалюючи свій дар. В зоні бойових дій їй побувати не довелось, але це не завадило їй потоваришувати з прикордонниками. Переповнена враженнями від зустрічей з вартовими, їх проникливими розповідями та спогадами, Беата Куркуль  передає своє бачення  у картини. Певно тому її роботи надзвичайно емоційні, адже її надихали люди, які стрілись з війною віч-на-віч, бійці, відчули гіркоту втрат, проявили стійкість в надскладних умовах. У кожній картині відчуваються не лише думки й почуття охоронців кордону, а й захоплення авторки їхньою стійкістю та людяністю. Прикордонники на нульовому рубежі чи в промерзлих окопах, на морських катерах, або в бліндажі, схилившись над пораненим товаришем, або тримаючи на руках дитину – кожен сюжет взято з життя. З життя людей, які захищають рідну землю.

 

                                                                        Людмила Катеринич

 


Державні інформаційні ресурси