Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
10 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

10 Грудня 2015 р.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) призводить до розвитку ВІЛ-інфекції та захворювання на СНІД. Цей вірус пошкоджує клітини імунної системи, послаблює її і без лікування призводить до смерті. ВІЛ міститься в крові, грудному молоці, спермі і вагінальних виділеннях людини.

ВІЛ не може довго жити поза організмом і зараження цим вірусом відбувається тільки тоді, коли він потрапляє безпосередньо всередину тіла. Наприклад, при контакті з кров'ю або при проникненні через тонкі слизові оболонки: в піхві, прямій кишці або уретрі.
Високий ризик ВІЛ-інфікування:
► Споживання ін'єкційнихнаркотиків. Споживачі ін'єкційних наркотиків - група найвищого ризику ВІЛ-інфікування. Спільне використання шприців - майже гарантований спосіб передачі через кров таких вірусів, як ВІЛ і гепатит С. При обміні голками ризик зараження ВІЛ в три рази вищий, ніж при незахищеному статевому акті.
► Незахищений статевий акт. Якщо ВІЛ-інфікований чоловік не використовує під час статевого акту презерватив - вірус може проникнути в організм жінки через слизову оболонку піхви, шийки матки і самої матки. Ризик передачі ВІЛ зростає, якщо у жінки є ушкодження слизової оболонки, що полегшує потрапляння вірусу в кров. Ушкодження можуть бути мікроскопічними, і жінка може навіть не знати про них.
Якщо ж жінка інфікована ВІЛ, то під час незахищеного статевого акту вірус потрапляє в організм чоловіка через крихітні мікротравми на голівці статевого члена, або через слизову оболонку уретри або крайньої плоті.Увага! Зараження ВІЛ-інфекцією можливо також при оральному і анальному сексі. Слизова оболонка прямої кишки ще тонша, ніж в піхві, і часто ушкоджується під час сексу.
► Передача від матері до дитини.ВІЛ-позитивні вагітні жінки можуть передати інфекцію майбутній дитині під час вагітності і пологів. Також цей вірус передається при грудному вигодовуванні, оскільки він міститься в молоці. Дитина може уникнути зараження, якщо мама проходить належне лікування.
Низький ризик ВІЛ-інфікування:
► Переливання крові і її препаратів.В наші дні в усіх розвинених країнах, включаючи Україну, кров для переливання обов'язково тестується на ВІЛ, а її компоненти проходять термічну обробку.
► У медичних установах.Стандарт обслуговування в медичних установах забезпечує заходи по попередженню поширення інфекцій, що передаються через кров: використання стерильних хірургічних інструментів, рукавичок і безпечне знищення медичних відходів.
► Татуювання або пірсинг.У більшості країн існують гігієнічні правила, що регулюють роботу тату- і пірсинг-салонів. Переконайтеся, щоусі інструменти стерильні, а персонал працює в одноразових рукавичках.
Коли ви не можете заразитися ВІЛ:ВІЛ не здатний розмножуватися поза тілом хазяїна. Він не виживає на відкритому повітрі і тому не може поширюватися повітряно-крапельним шляхом або при побутових контактах.
Це означає, що ви не можете заразитися ВІЛ: через чхання і кашель,при використанні загальних столових наборів, при рукостисканні і обіймах, при поцілунках, при користуванні басейнами, при використанні душа і туалетних сидінь,при укусах комах (ВІЛ гине в організмі комах).
Як захиститися від ВІЛ?
1. Відмовтесь від вживання наркотиків. Цим ви не лише убезпечите себе від інфікування ВІЛ, але й збережете своє життя і здоров'я на довгі роки. Наркотики руйнують організм людини швидше, ніж ВІЛ.
2. Відмовтесь від ризикованої поведінки: частої зміни партнерів і випадкових статевих контактів. Вірність одному партнерові - кращий захист від інфікування ВІЛ.
3. Користуйтеся презервативами при будь-яких формах статевого акту, але пам'ятаєте, що навіть цей метод контрацепції не гарантує стовідсоткового захисту від ВІЛ і інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Як здати аналіз на ВІЛ?
    1. Ви можете пройти тест на ВІЛ у будь-якій установі охорони здоров'я за місцем проживання.
   2.Консультативну допомогу з питань ВІЛ/СНІДу можна отримати:
   - Вінницький обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом (адреса:м. Вінниця, 5 км. Барського шосе,Медмістечко, тел. – 39-63-61) з 9.00 до 15.00.
   3.Всеукраїнська безкоштовна «гаряча лінія» з питань ВІЛ/СНІД - 8-800-500-45-10, цілодобово.

Завідувач ІАК  КУ « Могилів – Подільський РМЦ ПМСД»                              Манжурова О.В.


Державні інформаційні ресурси