Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
14 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

До уваги переселенців!

26 Січня 2016 р.

З 6 січня 2016р. вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Законом розширено визначення внутрішньо переміщеної особи, відмінено реєстрацію у Державній міграційні службі, встановлено періоди повідомлення органу, що здійснює облік внутрішньо переміщених осіб та видає довідки, про своє нове місце перебування та від’їзд з нього, а також розширено пакет документів, які доводять факт проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення.

За новим визначенням внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Про своє нове місце проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити управління соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня прибуття до нового місця проживання. У разі добровільного повернення до покинутого місця проживання внутрішньо переміщена особа повинна повідомити управління соціального захисту населення не пізніш, як за 3 дні до дня від’їзду.

У випадку неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання управлінням соціального захисту населення приймається рішення про скасування дії довідки на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

 Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа разом із заявою подає до органу соціального захисту населення документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус

 У разі наявності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або рішення про відмову у видачі довідки з обов’язковим зазначенням підстави відмови, підписане керівником уповноваженого органу, видається заявнику в день подання заяви.

У разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення, визначених статтею 1 цього Закону (військовий квиток з відомостями про проходження військової служби, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності, документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту, документи про професійно-технічну освіту, документ про вищу освіту (науковий ступінь), медичні документи тощо).

     Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково. Внутрішньо переміщеним особам, в довідках яких проставлено відмітку про їх дію терміном на 6 місяців по закінченню зазначеного періоду необхідно звернутися до управління соціального захисту населення для проставлення відмітки щодо безстрокової дії довідки.

     Проставлення штампу Державної міграційної служби на звороті зазначеної довідки про реєстрацію скасовано.

 

   За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Могилів-Подільської райдержадміністрації.

 

 

Головний спеціаліст управління  

соціального захисту населення                                                                                      Л.В.Приймак


 


Державні інформаційні ресурси