До 30-ї річниці ухвалення Декларації про державний суверенітет
16 Липня 2020 р.

16 липня 1990 року Верховна Рада прийняла перший в історії України державно-політичний документ, який проголосив суверенітет.
Це було унікальне явище, адже вперше на державному рівні це зробила радянська соціалістична держава! Декларація створила основу для республіканської законотворчості, незалежності від союзного законодавства. Проте прийнятий документ не одержав статусу конституційного акта. Україна залишалася у складі СРСР,
Декларація про державний суверенітет стала основою для «Акта проголошення незалежності України», ухваленого Верховною Радою 24 серпня 1991 року. Тоді фактично вдруге Україна була проголошена незалежною демократичною державою й остаточно виведена зі складу СРСР. Незалежність країни була підтримана на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.
Цікаво, що вперше День незалежності Україна відсвяткувала саме 16 липня 1991 року.
Декларація про суверенітет України – це документ, в якому величезна сила.
Вищий рівень мети – збудувати українську національну державу.
Вітаю жителів Могилів-Подільського району з цим величним і значущим ювілеєм! Слава Україні!
Голова районної державної адміністрації Михайло Гоцуляк
