Через часті випадки спалювання сухостою зростає небезпека виникнення пожеж
09 Березня 2017 р.
Щороку навесні, як тільки встановлюється тепла погода, починається справжній «пекельний» бум: горить суха трава на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей та залізничних колій і навіть на узбіччях вулиць.
Через часті випадки спалювання сухостою зростає небезпека виникнення пожеж у лісових масивах, дачних будиночках та будь-яких інших будівлях та спорудах, поблизу яких проводиться бездумне випалювання.
Додаткова проблема також полягає ще й в тому, що з листям часто горить і безліч усілякого сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки. Гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, вогонь знищує насіння і коріння рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів. При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
Основною причиною є необережність громадян у поводженні з вогнем. Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях, не просто, оскільки швидкість поширення вогню - висока, особливо у суху, вітряну погоду.
Будьте пильними та обізнаними. Від вас залежить пожежна безпека в садибах, дачах, полі, лісі!
Могилів – Подільський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області.