30 серпня в районному будинку культури «Дружба» відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Могилів-Подільського району
31 Серпня 2017 р.
30 серпня в районному будинку культури «Дружба» відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Могилів-Подільського району за участю голови районної державної адміністрації Олега Китасюка, голови районної ради Володимира Сіранта. Конференція проходила під головуванням начальника відділу освіти Юрія Мельника і зібрала більше 400 освітян. На освітянський захід також були запрошені керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, голови батьківських комітетів, селищний та сільські голови.
Серпнева конференція відбулася у час реформування середньої освіти, у час запровадження Нової української школи, яку ми створюємо разом. Формула нової школи – це новий зміст, структура, які сприятимуть формуванню життєвих компетентностей учня як особистості, громадянина, патріота, інноватора, фахівця.
Перед початком пленарної частини конференції було вручено подарунки молодим вчителям, які вирішили присвятити своє життя дітям та поповнили ряди педагогів району. Галина Мельник та Юрій Мельник вітали на сцені вчорашніх студентів, яких обрала для високого служіння вчительська доля:
- Любчика Вадима Анатолійовича, вчителя музичного мистецтва Ярузької СЗШ І-ІІІ ступенів,
- Шевчук Ангеліну Валентинівну, вчителя фізики Карпівської СЗШ І-ІІ ступенів,
- Крукова Володимира Сергійовича, вчителя інформатики Юрковецької СЗШ І-ІІІ ступенів,
- Нідзельську Марину Володимирівну, вчителя початкового навчання Григорівської ЗОШ І ступеня,
- Думанську Діану Анатоліївну, вчителя історії Слободо-Шлишковецького НВК «ДНЗ-СЗШ І-ІІІ ступенів»,
- Золотавіна Тараса Сергійовича, вчителя історії Хоньковецької СЗШ І-ІІІ ступенів.
У ході конференції основним для розгляду було питання на тему «Про стан діяльності закладів освіти Могилів-Подільського району у 2016-2017 навчальному році та завдання на 2017-2018 навчальний рік у системі реалізації концептуальних засад «Нової української школи», по якому доповідав начальник відділу Юрій Мельник. Довів до відома, що сьогодні триває реформування освітньої галузі, мета якого - стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науково-освітній потенціал. Ідеологією цієї реформи має стати «Нова українська школа». Відзначив Нагороджено навчальні заклади, випускники яких підтвердили високі знання і отримали атестати особливого зразка.
Доповідачі, Антоніна Бедель, директор Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Лілія Касько, заступник директора Немійської ЗОШ І-ІІ ступенів, зазначили, що окрім традиційних компетентностей, таких як, наприклад, рідна та іноземна мови, математична грамотність, серед них мають бути
і підприємництво, і фінансова грамотність, громадянська та культурна компетентність, вміння працювати в команді, критичне мислення. Система освіти має почати працювати на потребу дитини, основним гаслом у освітніх галузях прогресивних країн зараз є «Освіта – для життя». І в цьому контексті вчитель має змінити свою роль по відношенню до учня як на партнерську та підтримуючу.
В обговоренні питання порядку денного конференції також взяли участь: Олег Китасюк, голова Могилів-Подільської РДА, Володимир Сірант, голова Могилів-Подільської районної ради, Галина Мельник, голова Могилів-Подільської міськрайонної організації профспілки працівників освіти і науки, Іван Чорнодолюк, ветеран педагогічної праці, заслужений працівник освіти.
Учасники конференції відзначили, що реалізація концептуальних засад Нової української школи потребує об’єднання зусиль органів місцевої влади, методичних служб, керівників, педагогічних колективів та громадськості щодо: забезпечення прозорості діяльності органів управління освітою, навчальних закладів і зворотного зв’язку з громадськістю, надання підтримки на рівні органів місцевої влади у створенні нового освітнього середовища, продовження підготовки вчителів початкової школи до реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти, здійснення науково-методичного супроводу професійного розвитку керівників та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів в умовах становлення Нової української школи; розвиток партнерства як сучасного механізму громадсько-державного управління навчальним закладом, упровадження освітніх ініціатив та ресурсу розвитку системи освіти регіону; удосконалення діяльності психологічної служби, організації роботи опорних шкіл та розробка комплексних заходів щодо додаткового фінансування.
На конференції було підведено підсумок розвитку освіти у минулому навчальному році і поставлено ряд завдань перед педагогічними працівниками району на новий 2017-2018 навчальний рік.
Після закінчення пленарної частини конференції відбулося нагородження подяками, грамотами та грошовими преміями:
- 4 педагоги - за підсумками підготовки переможців до обласних олімпіад та обласного етапу захисту наукових робіт Малої академії наук;
- 16 педагогів - за належну підготовку та проведення літньої відпочинкової кампанії у 2017 році;
- 2 вчителя - за високий рівень організації та проведення районного науково-практичних семінарів;
- 8 педагогічних працівника - за високий рівень роботи з обдарованими дітьми.
Також Олег Китасюк, голова Могилів-Подільської РДА, за особистий внесок в розбудову освіти району, нагородив грамотами Юрія Мельник, начальника відділу освіти, Галину Мельник, голову Могилів-Подільської міськрайонної організації профспілки працівників освіти і науки та Надію Сушак, завідувача РМК відділу освіти.
Серед ключових компетентностей, якими має оволодіти випускник школи є і здоров’язберігаюча, тому участь та певні результати спортивних змагань свідчать про наполегливу та високопрофесійну діяльність педагогів та їх вихованців. Навчальні заклади району були відзначені кубками та грамотами відділу з питань фізичної культури та спорту Могилів – Подільської райдержадміністрації за результатами 2016-2017 навчального року, які вручав Ігор Юрченко.
Під час роботи конференції також працювала виставка педагогічних досягнень та творчих напрацювань колективів закладів освіти району, виставка районної бібліотеки на тему: «Літературна спадщини рідного краю», виставка-продаж навчально-методичної літератури «Основа».
Новинкою щорічних конференцій став конкурс фотоколажів на тему: «Виховання національно-патріотичних цінностей – пріоритетне завдання сучасного закладу освіти». Проведений з метою підвищення рівня поінформованості молоді з питань національно-патріотичних цінностей, формування патріотизму, любові, гордості та поваги до рідного краю. За висновком журі конкурсу перемогу здобув фотоколаж Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Колектив даної школи був відзначений грамотою відділу освіти та отримав в подарунок туристичний намет.
Подарунком для усіх учасників конференції стали музичні вітання, організовані відділом освіти та загальноосвітніми навчальними закладами. Незабутній святковий настрій створили: Кирилова Єлизавета та Карвацька Яна, учениці Немійської ЗОШ І-ІІ ступенів, Цісар Вероніка, учениця Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії та учасники хореографічної студії «Креатив» Венчиданської СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії.
Начальник відділу освіти Юрій Мельник, з нагоди початку нового навчального року, побажав колегам здоров'я, миру, довголіття, добробуту та затишку в оселях, наснаги, витримки і творчого горіння.