18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства
17 Листопада 2017 р.
Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх наших суспільств. Це серйозне порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.
Щоб запобігти цим злочинам, притягнути кривдників до відповідальності та захистити жертви, Раді Європи та її державам-членам необхідно забезпечити, щоб батьки, викладачі, громадські організації та особи, що приймають рішення, не відвернулися від проблеми, а привернули до неї увагу, обговорили способи та здійснили практичні кроки до її вирішення.
Таким чином, завданнями Європейського дня є:
►► підвищити обізнаність громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство над дітьми та необхідність запобігання таким діям;
►► сприяти відкритому обговоренню питань захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також допомогти запобігти та усунути випадки стигматизації жертв;
►► сприяти ратифікації та імплементації Ланцаротської конвенції – унікального документа з юридично зобов’язуючим характером, який зобов'язує держави криміналізувати всі форми сексуального насильства над дітьми та роз’яснює шляхи боротьби з ним.
►►підтримувати темп і увагу на необхідності продовження захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
Цей день присвячено дітям та всім, хто взаємодіє з дітьми в особистій та професійній якості: батьки; влада на місцевому, регіональному та національному рівні; фахівці, що працюють з дітьми, в тому числі викладачі, спортивні тренери, працівники правоохоронних органів тощо; громадські організації; приватний сектор.
Проблема сексуального насильства над дітьми є проблемою прихованою. Надзвичайно важко встановити кількість потерпілих дітей. За оціночними даними Ради Європи кожна п'ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Часто засоби інформації висвітлюючи історії про дітей, які зазнали насильства, були викрадені чи навіть вбиті, описують злочинців-незнайомців, але важливо знати, що такі злочини не є типовими. Особи, які скоюють сексуальне насильство над дітьми, у 8 випадках із 10 (за даними NSPCC) зазвичай є добре знайомими людьми для дитини. Це можуть бути члени сім‘ї, друзі, сусіди. Деякі з них працюють на посадах, що передбачають постійний контакт з дітьми, деякі мають авторитетні позиції та користуються довірою і повагою серед інших дорослих. У випадку, коли агресор є близьким родичем, дитина може не розповідати про насильство аж допоки не стане дорослою. А може не розповісти ніколи.
То ж будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішені їх дитячих проблем - навіть якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від можливих непередбачуваних ситуацій, в тому числі від описаних в даній статті.
У разі необхідності захисту прав дитини, яка стала жертвою сексуальної експлуатації та сексуального насильства - звертайтесь до служби у справах дітей, сім’ї, молоді Могилів – Подільської райдержадміністрації (6-63-43, 6-62-28).