Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
02 Лютого 2023 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Роз'яснення щодо надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам від міжнародних організацій

22 Липня 2022 р.

Перелік міжнародних організацій, які надають грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам:

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України

Фінансова допомога складає 2 500 грн на особу на протязі трьох місяців. Особа не повинна звертатися з окремими заявами – виплати нараховуватимуться разом із державною допомогою. Пріоритет надається малозабезпеченим сім’ям, переміщеним із громад, які постраждали внаслідок бойових дій. Кошти будуть перераховані безпосередньо голові господарства: переказом на банківський рахунок, інформація про який зареєстрована в Мінсоцполітики, або готівкою, яку можна буде отримати в будь-якому відділенні Приватбанку. Отримувачі допомоги будуть поінформовані про включення до програми через SMS-повідомлення. Після цього буде повідомлення від Приватбанку про переказ коштів.

Детальніше: https://blogs.icrc.org./ua/2022/04/22finansova-dopomoga-2022/

Програма від ЮНІСЕФ «Спільно»

Сім’ї (незалежно від наявності реєстрації як внутрішньо переміщеної особи) можуть   отримати   тримісячну   грошову   підтримку   в   розмірі 2 220 грн на особу (але не більше 5 осіб в сім’ї), у разі якщо вони: мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років; мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю. Прийомні батьки/батьки-вихователі також можуть подати заявку на отримання допомоги. Для отримання коштів, необхідно зареєструватися на сайті register.unicef.org. Про прийняте рішення повідомляють за допомогою SMS-повідомлення. Якщо рішення буде позитивним, виплата надійде протягом чотирьох тижнів з моменту подання заявки.

Детальніше: https://register.unicef.org/

Агентство ООН у справах біженців

Тримісячна грошова допомога в розмірі 2 200 грн для осіб, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської,

Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської областей та зареєстровані як внутрішньо переміщені особи. Виплати здійснюються через відділення АТ «Укрпошта».

Детальніше: www.unhcr/ua/43231-unhcr-is-cash-assistance-programme-for- idps-ua.html.

Всесвітня продовольча програма ООН

Грошова допомога для переселенців, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницьких областях. Розмір допомоги становить 2 220 грн на одну особу, а максимальний обсяг допомоги на одну сім’ю становить 6 600 грн (в кількості 3-х осіб у домогосподарстві). Грошова допомога нараховується автоматично усім громадянам, які: зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; подали документи на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб. Звертатися за отриманням допомоги до будь-якого виконавчого органу особисто – не потрібно. Виплати здійснюються через будь-який банк, що підтримує платіжну систему Western Union.

Детальніше:  https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-realizaciyu-spilnogo-z- vsesvitnoyu-prodovolchoyu-programoyu-oon-proektu-shchodo-dodatkovih- zahodiv-iz-socialnoyi-pidtrimki-vnutrishno-peremishcenih-osib-446.

Міжнародна організація з міграції

Багатоцільова програма грошової допомоги, яка полягає в наданні внутрішньо переміщеним особам грошової виплати в розмірі 2 200 грн на особу. Наразі проект реалізується в Закарпатській та Вінницькій областях. Невдовзі планується розширення також на Чернівецьку, Івано-Франківську та Львівську області. Для отримання допомоги людина має зареєструватися як внутрішньо переміщена особа в органах соціального захисту населення територіальної громади або ЦНАПі. Пріоритет надається: вагітним жінкам; самотнім батькам, які виховують дітей; сім’ям з двома дітьми і більше; домогосподарствам, де є особи з інвалідністю; людям похилого віку (65+ років). У разі, якщо людина під визначені критерії вразливості, кошти будуть переказані через відділення АТ

«Укрпошта» протягом двох тижнів після заповнення даних.

Детальніше:  https://www.iom.int/news/iom-launches-cash-assistance-%20programme-ukraine

Норвезька рада у справах біженців

Проєкт з багатоцільової грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsApp. Для реєстрації необхідно завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон, додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього повідомлення з текстом «NRC».

Детальніше: https://www.facebook.com/ua.nrc.no/posts/1629664447399685.

Також зазначаємо, що з 31.05.2022 громадяни України, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, на деокупованих територіх або на територіях, на яких відбуваються активні бойові дії, а також внутрішньо переміщені особи можуть подати заявку на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій. Така можливість забезпечена Кабінетом Міністрів України на соціальній платформі єДопомога (edopomoga.gov.ua). На даній платформі треба буде внести свої персональні дані, дані про дітей та осіб з інвалідністю, якими ви опікуєтеся, та вказати IBAN, міжнародний номер банківського рахунку.

Отримати фінансову допомогу можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні міжнародні організації.


Державні інформаційні ресурси