Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
28 Травня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

ДОТ 86 с.Серебрія

ДОТ 86  с.Серебрія

Розташований у Могилів-Подільській  територіальній  громаді Могилів-Подільського району  Вінницької області.

ДОТ 86 був частиною так званої “Лінії Сталіна” – мережі оборонних споруд на кордоні Радянського союзу. 8-річне будівництво було засекречене. Окрім місцевих, сюди звозили робітників з інших міст і сіл. Працювали вночі. У Серебрії навіть не знали, що на глибині 10-15 метрів будується фортеця.

Окрім довжелезних коридорів, збереглися 59 кімнат. Тут був  дизельний генератор, водяне опалення, кухня та власна свердловина із водою. А ще кімната зв’язку, в’язниця, санвузли і склад з боєприпасами.

У 1941 тут перебував 50 окремий польовий батальон. Він мав відбити наступ військ з Бесарабії та Молдови. Але радянські війська відступали, а ті, хто залишався, оборону тримали кілька днів, були без прикриття. По них вдарили з тилу.

Тогочасна пропаганда говорила, що “Лінія Сталіна” неприступна. Бійцям Вермахту та їхнім румунським союзникам доводилося підривати окремі укріплення, тому що обійти їх не було можливості, тож наземні споруди на території Серебрії не збереглися.

Заради металу місцеві зруйнували частину підземних споруд. Розчищати засипані тунелі почали 10 років тому.  ДОТ 86 може стати цікавим туристичним обʼєктом, бо зараз він не охороняється та не має жодного статусу.

 

Державні інформаційні ресурси