Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
28 Травня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Церква - ротонда Марії Магдалини

Церква - ротонда Марії Магдалини

Одна із духовних святинь нашого краю – церква-ротонда Марії Магдалини в селищі Чернівці Могилів-Подільського району.

Вона побудована у стилі класицизму: у формі близького до круга овалу, який вписаний в прямокутний нартекс з портиком із чотирьох колон. Ротонда – італійською rotonda (від лат. rotundus – круглий). 

Спочатку це була капличка на польському цвинтарі. Зовні церква-ротонда схожа на маленьку копію всесвітньо відомо «храму всіх Богів» Римського Пантеону. 

Церква  побудована як гробниця-мавзолей моївського поміщика Маньковського на багатому польсько-католицькому кладовищі в пам'ять про рано померлу дочку  Марію. Зведена  на  початку  ХІХ ст., приміщення у формі  овала,  вписаного в прямокутний  нартекс з  чотирьохколонним портиком  тосканського ордену під профільованим  трикутним  фронтоном .

Тоненька смуга   ліпних іонік  оперізує  компактну  будівлю, а під карнизом місцями збереглись  фрагменти, колись суцільного ланцюжка, ліпних голівок ангеликів.

Округлий  план будівлі  підкреслено  сферичним куполом, посадженим без барабана прямо на стіни. Пам’ятник  архітектури  належить православному приходу смт. Чернівці.

Ця будівля і зараз  має історичну та архітектурну цінність.

 

Державні інформаційні ресурси