Могилів-Подільська районна державна (військова) адміністрація
офіційний сайт
09 Грудня 2024 р.
Герб України Прапор України Режим високої контрастності

Поради населенню. Як поводитися при укусах комах 29.07

29 Липня 2019 р.

 Комахи особливо кровососні, є носіями збудників інфекційних хвороб, небезпечних для людей, тварин або рослин.

  Заражатися можуть:

  - люди, свійські тварини і птиця, дикі звірі і птахи, місцевість, водойми, колодязі, резервуари з питною водою, продукти харчування, тваринницькі приміщення, пасовища і житлові приміщення.

  Для запобігання ураженню укусами різних комах слід дотримуватись таких порад:

  - До способів боротьби з звичайними мошками та комарами відносять:

  • засоби проти комарів, що продаються в аптеках та у магазинах господарчих товарів;
  • димове вогнище, яке також відганяє комах.

  - У наших лісах, паркових зонах, особливо наприкінці весни – на початку літа, зустрічаються кліщі. Деякі з них є носіями особливо небезпечних хвороб.

  На щастя, жоден кліщ не здатний проникнути крізь одяг з цупкої тканини. Після прогулянки треба зняти з себе одяг, ретельно витрусити його і уважно оглянути своє тіло. Якщо знайдете кліща, негайно зверніться до лікаря.

  Якщо кліщ не глибоко проник у шкіру, його можна видалити в такий спосіб:

  • уражене місце змастити олією, вазеліном чи гасом. Масляниста рідина перекриє доступ повітря до органів дихання комахи, і кліщ через деякий час загине, або спробує вилізти;
  • якщо він сам не випав, візьміть кліща пінцетом чи пальцями, обгорнутими марлею, і повільно викручуйте його. Давити чи різко висмикувати кліща не можна, щоб у шкірі не залишилися його частини. Ранку слід продезінфікувати йодом чи зеленкою.

  Перша допомога при укусах комах:

  Численні укуси бджіл або ос також можуть являти небезпеку для життя людини, особливо у випадках підвищеної до них чутливості. При цьому, крім місцевого набряку тканини, відзначається підвищення температури тіла, різкі болі голови, можуть з'явитися навіть судоми та непритомність.

  У порядку першої допомоги при появі вищезазначених симптомів необхідно покласти холодний компрес на голову, дати випити одну-дві таблетки димедролу чи діазоліну та якнайшвидше викликати лікаря.

  При укусі бджоли обов'язково видалити жало.

  Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області Методичний кабінет


Державні інформаційні ресурси