28 Жовтня 2021 р.

Жестова мова як невід'ємний елемент розбудови безбар'єрного середовища

24 Вересня 2021 р.

Сьогодні, 23 вересня, світ відзначає Міжнародний день жестових мов. Його проголошено Резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2017 року, щоб привернути увагу до важливості жестової мови для повної реалізації прав людей із порушеннями слуху.
Україна має свою жестову мову. Вона є рідною для понад 200 тисяч громадян, з них для близько 40 тисяч – єдиною можливістю комунікувати та взаємодіяти.
Ще десять років назад в Україні жестова мова була присутньою переважно на телебаченні, зокрема, у випусках новин. Іноді перекладом супроводжували значущі заходи. Упродовж останніх років жестова мова стала видимою зусиллями окремих ініціатив бізнес-спільноти, представників культури, громадського сектору.
Сьогодні, коли Україна за ініціативи першої леді Олени Зеленської взяла курс на розбудову безбар’єрного середовища, жестова мова трансформується в нову норму.
З травня цього року усі заходи за участі Президента України супроводжуються перекладом жестовою мовою. На виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на сайтах низки держорганів, наприклад, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Національної поліції з’явилася вкладка «Почуй мене». Вона дозволяє скористатися послугами перекладача жестової мови в режимі онлайн і отримати відповіді на запити у форматі відеолиста.
#BarrierFree_Ukraine #bezbariernist #безбарєрність #barrierfree #жестова_мова  #жестова_мова_без_барєрів