22 Квітня 2018 р.

Засідання оперативної групи по забезпеченню контролю за безпечним виконанням сільськогосподарськими підприємствами різних форм власності комплексу польових робіт

11 Квітня2018

11  квітня  2018 року перший заступник голови районної державної адміністрації С.В. Григоренко провів засідання  оперативної  групи по забезпеченню контролю  за безпечним виконанням сільськогосподарськими підприємствами  різних форм власності комплексу польових робіт 2018 року, яка створена на виконання доручення голови Вінницької ОДА.   У засіданні робочої групи прийняв  участь спеціаліст управління  Держпраці у Вінницькій області Ганзюк М.В.

Спеціалістами управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації  відзначено, що весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового  виробництва.  Зокрема  у березні -квітні  сільськогосподарськими підприємствами  виконується  біля 15%  річного обсягу  польових тракторних робіт і майже така частина  транспортних.    В той же час  пожвавлюються  також інші роботи у агропромисловому виробництві ( догляд за плодовими насадженнями). Зростає у порівняні з зимовими місяцями  кількість зайнятих працівників  на ручних роботах, в першу чергу на технологічному обслуговувані та  забезпечені роботи посівних та машино- тракторних агрегатів.

Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму , особливо при порушені вимог охорони праці та внаслідок неналежної організації робіт.

Робочою групою рекомендовано:

Під час проведення  весняно-польових робіт власникам, керівникам, , головним спеціалістам, працівникам служби охорони праці підприємств посилити  профілактичну роботу  по попередженню виникнення виробничого травматизму. Враховуючи  причини  і обставини травматизму та джерела травмування  дієвими заходами  профілактики  в першу чергу  мають стати :

• організація інструктування , навчання з охорони праці;
  •  забезпечення безпеки виробничого обладнання;
  • організація проведення  перевірок технічного стану техніки перед початком роботи  та усунення  усіх виявлених  недоліків;
  • проведення передрейсових медичних оглядів водіїв та механізаторів;
  • організації режиму роботи та відпочинку працівників;
  • підвищення рівню трудової та виробничої дисципліни.

З метою  запобігання або зменшення травматизму  на підприємстві постійно відстежувати  місця потенційних небезпек та здійснювати прогнозування  можливих наслідків.

Розроблено і ряд інших організаційно технологічних заходів направлених  на забезпечення  у районі  дієвого контролю  за безпечним виконанням комплексу польових робіт.

Управління агропромислового розвитку