19 Листопада 2019 р.

Замість 27 районів - три: у Мінрегіонбуді перезентували проект нового адмінподілу Вінницької області

09 Серпня 2019 р.

Проект нового адміністративно-територіального устрою Вінниччини опублікував днями у Твіттер опублікував віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він представив нові моделі чотирьох областей: Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської. За його словами, новий районний поділ розробили Мінрегіон та експерти.

– Мінрегіон та експерти розробили проєктні моделі ідеальних Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської, Волинської областей з новим районним поділом! Карту нового адмінтерустрою всієї України презентував на останньому засіданні ВРУ. Обіцяю далі викладати карти інших областей, – написав урядовець.

Як повідомляє Вінницька обласна рада, відповідно до чинного адміністративного поділу Вінницької області, наразі нараховується 27 адміністративних районів і 6 міст обласного значення.

За даними Мінрегіонбуду, на Вінниччині планується створення 56 ОТГ, зокрема 18 – міських, 23 – селищних та 15 – сільських. Об’єднаних райони має бути три: Вінницький, Могилів-Подільський та Ладижинський. У Вінницькому районі населення складатиме 955 тисяч осіб (включно із 371,9 тисяч осіб, які проживають у Вінниці), у Ладижинському – 344,6 тисяч, у Могилів-Подільському – 273,5 тисяч осіб.

– Нова система адміністративно-територіального устрою дозволить сформувати якісний менеджмент європейського зразка — за показниками розвитку людського потенціалу, якісних послуг і секторальних реформ. Також це дасть можливість не лише побудувати якісну модель управління, а й ефективно використати кошти на місцях, які нині спрямовуються на існуючі майже пів тисячі райдержадміністрацій, — зазначив Геннадій Зубко.