25 Травня 2018 р.

За незаконний перетин кордону в Україні суттєво збільшилися штрафи

13 Березня2018

За незаконний перетин кордону в Україні суттєво збільшилися штрафи

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України:

"Нещодавно прийнятий Верховною Радою закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави" є революційним з точки зору наданим прикордонникам повноважень. Водночас ДПСУ пропонувала і буде в майбутньому наполягати на введенні кримінальної відповідальності за порушення Державного кордону"

Новий закон дозволяє прикордонникам конфіскувати засоби, які використовувались для переправки контрабанди або незаконних мігрантів. Йдеться про човни, гідрокостюми, транспортні засоби, тощо.

Крім того, новий закон дає право прикордонникам стягувати штрафи за безготівковим розрахунком під час виявлення фактів про незаконне відвідування тимчасово окупованих районів, а не через суд, як це було раніше.

Варто зазначити, що адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за незаконний перетин кордону суттєво збільшена. За незаконний перетин кордону  однією особою штраф становитиме 8,5 тисяч гривень, групою осіб - 13 тисяч 600  гривень.

Прес-секретар прикордонного загону              Людмила Катеринич

Начальник ГРіЗІ                                    майор                               І.Прочухан

Начальник ВДЗ                                      ст. пр-к                             І.Баєк